Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistAutobusová doprava

28. listopadu 2023

PÍSEK: Autobusová doprava

Autobusovou dopravu mezi Pískem a Prahou posílí nové spoje.

Mezi Pískem a Prahou bude od 11. prosince jezdit nová autobusová linka, spoje budou vyjíždět ze Sedláčkovy ulice a v Písku zastaví ještě v Budějovické ulici, na autobusovém nádraží a na Pražské. Další zastávka bude v Čimelicích, konečná je v Praze Na Knížecí. Ve směru z Prahy budou cestující opět moci v Písku vystoupit na čtyřech místech. Provozovatelem linky je společnost ACC Larsen Group.

„Mám opravdu velkou radost, že občané Písku budou moci využít nové přímé spoje do hlavního města! Autobusy na trase Písek–Praha a zpět patří k velmi vytíženým a často je problém sehnat v určitých časech místenku. Bonusem je, že autobusy budou zastavovat hned na čtyřech zastávkách v Písku, což určitě řada lidí přivítá,“ řekl místostarosta Josef Soumar a dodal, že město s dopravcem při plánování nové linky intenzivně spolupracovalo a zavedení nových spojů podporovalo, nikoliv však finančně.

Ve všední dny bude autobus ze zastávky Sedláčkova odjíždět v 6.00 a v 15.07 s příjezdem do Prahy v 7.40, respektive 16.45 h. Z Prahy do Písku pojede 13.20 a 17.40 h, příjezd na zastávku Sedláčkova bude ve 14.53, resp. 19.13 h. V sobotu pak bude odjíždět v 10.52 a 15.52 h (zastávka Sedláčkova), z Prahy ve 13.20 a 20.30 h. V neděli bude spoj ze Sedláčkovy odjíždět v 10.52 a 15.52, z Prahy pojede ve 13.20 a 18.45 h. Jízdné bude 120 Kč.

Na lince platí státem nařízené slevy. Jízdenky bude možné zakoupit u řidiče, na portálu idos.cz a krátce před spuštěním linky i na webu acclarsen.cz či v mobilní aplikaci dopravce, kde bude možné zakoupit cenově zvýhodněné zpáteční, nebo časové jízdenky. Zajímavostí linky bude možnost objednat si snídani do ranního spoje, a to přes mobilní aplikaci, dodávat ji bude Lahůdkářství U zlaté rybky.

Zdroj: Město Písek.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum