Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPÍSEK: 129 manželství

20. ledna 2022

PÍSEK: 129 manželství

Na písecké matrice bylo loni uzavřeno 129 manželství.

Minulý rok bylo na písecké matrice uzavřeno 129 manželství, to je o 11 více než v roce 2020. Nejčastěji si snoubenci řekli „ano“ v obřadní síni písecké radnice, zvolilo ji 50 párů. Před Bohem stvrdilo svůj slib 21 novomanželů, a to hned v několika kostelech na Písecku. Nejčastěji volili kostel písecký Narození Panny Marie. Lásku si snoubenci slíbili ale i v kostele sv. Vavřince v Putimi nebo v zámecké kapli ve Vráži.

Snoubenci pro svůj velký den volili ale i méně obvyklá místa, svatby se konaly i v penzionech U Malířských a U Báby Lišků, na statku v Ořechovém dvoře, v resortu Golf v Kestřanech nebo v Schrenkově pavilonu v Palackého sadech v Písku. Jeden pár uzavřel manželství netradičně u rybníka v Semicích, jiný na Dubí Hoře.

Půvabné Písečanky očarovaly nejednoho cizince a sympatičtí muži zas neváhali požádat o ruku milou cizinku. A tak k oltáři kráčela jedna Vietnamka, Mongolka, Ukrajinka i Slovenka. Ženichy – cizince zastupovali tři Slováci, jeden Ital, Bulhar i Ukrajinec.

Oproti roku 2020, kdy snoubenci svatby ve velkém rušili či přesouvali termíny kvůli epidemii koronaviru a různým omezením, byla loni situace o poznání klidnější. Svatby se ve většině případů uskutečnily v plánovaném termínu.

Zdroj: Město Písek.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum