Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPELHŘIMOVSKO: Úzkokolejka na Pelhřimovsku

22. října 2022

PELHŘIMOVSKO: Úzkokolejka na Pelhřimovsku

Jindřichohradecké místní dráhy už nebudou pro Kraj Vysočina zajišťovat základní dopravní obslužnost. Cestující budou vozit autobusy.

Rada Kraje Vysočina 18. října 2022 rozhodla o ukončení smluvního vztahu a odstoupení od smlouvy se společností Jindřichohradecké místní dráhy a. s. (JHMD), která pro Kraj Vysočina dosud zajišťovala veřejnou dopravu na 29 km železniční trati 228 mezi Obrataní a Kamenicí nad Lipou na Pelhřimovsku. Cestující budou na nové lince vozit autobusy.

Foto Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz

Dopravce JHMD je aktuálně v úpadku, soud navíc zamítl jeho návrh na reorganizaci společnosti. Vzhledem k tomu, že dopravce navíc nepožádal Drážní úřad o vydání nového osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy, nemůže na trať vyjet. Do vypršení vypovězené smlouvy zajistí dopravce ve své režii přepravu cestujících autobusy, následně službu zajistí kraj prostřednictvím nového smluvního partnera. „Od 11. prosince, s platností nových jízdních řádů, počítá kraj se zavedením nové autobusové linky mezi Kamenicí nad Lipou, Obrataní a Pacovem. Daná linka bude zajišťovat dopravní obsluhu regionu po všechny dny v týdnu tedy včetně víkendů. Ta bude zajíždět do center obcí a bude protažena z Obrataně až do Pacova. V praxi to bude pro cestující znamenat zvýšení nástupového komfortu a také přímé spojení do spádové obce s rozšířenou působností,“ uvedl Martin Hyský, předseda Výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina pro rozvojové projekty.

O ukončení smlouvy s JHMD už rozhodl i Jihočeský kraj.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum