Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistSDH Jetřichovec přivítal nového člena

4. září 2021

SDH Jetřichovec přivítal nového člena

Novým přírůstkem do vozového parku se od června pyšní Jednotka sboru dobrovolných hasičů v Jetřichovci. Dlouho očekávané zásahové vozidlo nahradilo již letitý vůz AVIA 3, který dobře sloužil téměř 25 let a zasahoval u mnoha výjezdů již od roku 1997. Pro potřeby sboru byla tato zásahová technika bohužel již nedostačující.

Jetřichovská jednotka spadá do kategorie JPO3, jde tedy o jednotku požární ochrany, která je povolávána i mimo území svého zřizovatele a stejně jako dobrovolní hasiči v Pacově zasahuje i u závažnějších událostí. Zároveň je významným způsobem nápomocná profesionálním hasičům.

Ke slavnostnímu předání od Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, kterému tímto město Pacov a především jetřichovští hasiči děkují, došlo 30. července 2021 a účastnil se ho i krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Mgr. plk. Jiří Němec a ředitel územního odboru Pelhřimov Ing. plk. Jiří Hörner.

Nové vozidlo MAN bylo dříve využíváno jako záložní automobil na požárních stanicích v Pelhřimově, Humpolci a v Kamenici nad Lipou. Toto vozidlo se řadí mezi speciální zásahová vozidla uzpůsobená k rychlému zásahu i v méně dostupných podmínkách na místech s nedostatkem vody.

Novému automobilu a jeho posádce tedy přejme mnoho šťastně najetých kilometrů a ještě více úspěšných zásahů.

Zdroj: Město Pacov.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum