Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPACOV: Pacovská pouť 2022

18. září 2022

PACOV: Pacovská pouť 2022

V sobotu 1. a v neděli 2. října se v Pacově uskuteční tradiční pouť.

Jak se již stalo tradicí, tak i v letošním roce bude část náměstí vyhrazena pro řemeslné stánky. Výrobci a prodejci přijedou s ručně zpracovanými výrobky, jako jsou domácí uzeniny, sýry, výrobky ze dřeva, skla, proutí, vosku i kovu, keramiky, malovaný textil, medovina. Někteří řemeslníci budou své řemeslo předvádět. Ale i ostatní tzv. „neřemeslní prodejci“ budou mít co zajímavého nabídnout. Přijďte a přesvědčte se sami.

V sobotu i v neděli bude Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově a Informační centrum v budově zámku otevřeno od 10 do 16 hodin.

Kromě toho se ale můžete těšit i na každoroční výstavu Českého svazu chovatelů ve Svatojánské ulici. Ta letos proběhne v sobotu v čase 12–18 hodin a v neděli v čase 8–15.30 hodin.

Večerní program pak lze navštívit v místní sokolovně, kde se v pátek od 20 hodin uskuteční pouťová diskotéka (hrají DJs UGO&KOVO, pořádají Pacovští Honzíci) a v sobotu od 21 hodin pouťová zábava v podání kapely Pitt BAND (pořádá TJ Slavoj Pacov – oddíl volejbalu).

FOTO: Pacovská pouť

Atrakce i stánky budou umístěny na stejných místech jako v minulých letech. V souvislosti s poutí dojde k dopravním omezením a objížďkám v obdobném rozsahu jako v minulých letech. Navíc bude v areálu skateparku v neděli od 9 do 16 hodin probíhat Pouťový trh, nabízející nejrůznější lokální výrobky, farmářské dobroty a sezónní produkty.

Zejména řidiče vozidel, kteří parkují v ulici Svatojánské a Spálené upozorňujeme na skutečnost, že dle ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích musí při stání vozidla zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 metry pro každý směr jízdy. Stání vozidla, kterým dojde k porušení tohoto ustanovení, je přestupkem, za který může být uložena pokuta ve výši 1 500 až 2 500 Kč.

Pro parkování vozidel lze využít parkoviště před zámkem, parkoviště proti zámku a parkoviště u polikliniky, u prodejen Albert a Penny market, u jídelny na Růžku a u sportovního areálu U sv. Anny.

Po celý čas budou pro veřejnost k dispozici rovněž toalety, které najdete na těchto místech: Infocentrum (zámek), radnice, Pizerie Peppino, Láskomina, Kebab House, autobusové nádraží a prostor u hlavní křižovatky vedle květinářství Hortenzie (zde v podobě mobilních WC).

Zdroj: Město Pacov.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum