Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPACOV: Komunitní centrum boduje

3. října 2021

PACOV: Komunitní centrum boduje

Komunitní centrum Pacov získalo čestné uznání za optimální řešení budovy s maximálními společensko-kulturními možnostmi v centru města.

Spolek Stavba Vysočiny propaguje stavebnictví, stavitelství a architekturu spojenou s Krajem Vysočina. Za dlouhá léta svého fungování stačil ocenit již mnoho význačných architektonických a stavebních projektů a ve svém portfoliu má mnoho aktivit, ke kterým patří soutěž stavebních realizací Stavba Vysočiny - Stavba roku Kraje Vysočina, ale i soutěž v projektování studentů středních škol Stavba Vysočiny – Studentský projekt nebo realizaci Setkání představitelů stavebnictví Kraje Vysočina se vzdělávacím a společensko-sportovním programem.

Město Pacov je s tímto projektem spojeno již od roku 2019, kdy se Stavbou roku Kraje Vysočina stala Mateřská škola Za Branou. Odborné ocenění tato budova získala za výjimečně zdařilé architektonicko-urbanistické pojetí vnitřních a vnějších prostor. Nejen vedení města, ale zejména architekti, projektanti, stavební firmy, zkrátka všichni, kteří se na náročné realizaci podíleli, jsou vděční za získané ocenění a uznání jejich práce. Celý ojedinělý komplex Mateřské školy Za Branou splňuje veškeré parametry současné moderní stavby pro výchovu předškolních dětí, a proto si toto ohodnocení jistě zaslouží.

Zleva: arch. Pavel Uttendorfský, Tomáš Kocour, Lukáš Vlček, arch. Zdeněk Rychtařík

V pondělí 6. září 2021 proběhl v Humpolci v Divadle Za komínem slavnostní večer spojený s vyhlášením výsledků 19. ročníku staveb za rok 2020. Ani v loňském roce nezůstalo město Pacov pozadu a díky rekonstrukci bývalé budovy kina a nově vzniklému Komunitnímu centru se naše malé město může pyšnit dalším oceněním.

Komunitní centrum Pacov je projekt, který významným způsobem zasáhne do regionální kulturní, vzdělávací a sociální infrastruktury. Značně zastaralá bývalá budova kina, která již dlouho nesloužila svému účelu, byla díky navrženému projektu přestavěna a získala tak zásadní a smysluplné využití. Tento fakt byl oceněn i spolkem Stavby Vysočiny a Komunitní centrum tak získalo čestné uznání za optimální řešení budovy s maximálními společensko-kulturními možnostmi v centru města. Velké díky patří zejména hlavním architektům Ing. arch. Pavlu Uttendorfskému a Ing. arch. Jiřímu Chlumskému za jejich nadčasové řešení.

Díky vládním nařízením, která dlouhé měsíce neumožňovala otevřít společenské a kulturní sály zelo Komunitním centrum prázdnotou. Tato situace se s postupným rozvolněním mění a veřejnost může navštěvovat jak pravidelné akce, jakou jsou filmové projekce nebo divadelní představení pro děti, tak akce jednorázové. Proto se nezapomeňte zastavit 19. října v Komunitním centru na divadelní představení Vysavač nebo 23. října na koncert pěveckého sboru Slavík. Pro další informace sledujte webové a facebookové stránky města. Tyto komunikační kanály jsou pravidelně zásobeny aktualitami nejen z KC.

Zdroj: Město Pacov.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum