Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistGATE Nová Karolina

21. ledna 2024

OSTRAVA: GATE Nová Karolina

Trofejní nemovitost v centru Ostravy změnila název na GATE Nová Karolina.

Jeden z nejmodernějších administrativních komplexů v Moravskoslezském kraji má nový název – GATE Nová Karolina. Investiční skupina RT TORAX Group, která je majitelem tohoto objektu, tak upustila od původního názvu Nová Karolina Park. Budova, v níž sídlí na tři desítky firem a dohromady pracuje kolem dvou tisíc lidí, je aktuálně plně obsazená.

Tento výjimečný objekt, postavený podle návrhu architektů Víta Másla a Davida R. Chisholma ze studia CMC Architects, se nachází na hlavní ostravské třídě 28. října. Svým umístěním, ale také architektonickým pojetím tvoří GATE Nová Karolina bránu směrem z historického centra města do nové čtvrti Karolina, což nyní koresponduje i se samotným názvem GATE (angl. brána).

V šestipatrové budově je téměř 30 tisíc m2 pronajímatelné plochy toho nejvyššího kancelářského standardu včetně BREEAM certifikace, dokládající udržitelnost a šetrnost objektu k životnímu prostředí. „Budova je plně obsazená, dokumentaci k posledním volným prostorům jsme podepsali začátkem tohoto roku,“ uvedl partner a zakladatel skupiny RT TORAX Group Tomáš Häring. Mezi nejvýznamnější nájemce z hlediska obsazených metrů čtverečních patří společnosti ABB, Česká spořitelna, Verizon, Brose či AXA Assistance.

„Budova je 24 hodin denně hlídaná a příchozí můžou využít služeb dvou recepcí. Vnitřní prostory jsou přizpůsobeny potřebám konkrétních nájemců a nabízejí mix oddělených kanceláří i sdílených míst. Samozřejmostí jsou také odpočinkové a klidové zóny. V šestém patře se nacházejí dvě venkovní terasy určené pro nájemce a jejich zaměstnance. Objekt také disponuje vlastním podzemním parkovištěm s 279 místy, což je s ohledem na možnosti parkování v centru Ostravy vítaným benefitem,“ přiblížil dispozice domu Tomáš Häring.

Budova GATE Nová Karolina leží v srdci severomoravské metropole, a díky své poloze je optimálně dostupná autem, vlakem i hromadnou dopravou. Potenciál této lokality plánuje společnost RT TORAX zužitkovat také v dalším výškovém projektu Ostrava Towers Complex, s jehož výstavbou počítá na sousedním pozemku zvaném Slza. Budoucí architektonická podoba tohoto komplexu bude zahrnovat rezidenční části s byty, ale také s kancelářemi, vyhlídkou, hotelem, SPA, kongresovými prostory, restaurací a obchody. V současnosti je Ostrava Towers Complex předmětem mezinárodní architektonické soutěže.

O RT TORAX Group

RT TORAX Group je investiční skupina založena v roce 1994 v Ostravě dvěma patrioty, Radkem Šnitou a Tomášem Häringem. Za dobu svého působení si vydobyla stabilní pozici a silnou reputaci na trhu. Investiční skupina je aktivní v mnoha oblastech včetně automotive a real estate, své aktivity rozvíjí také na dalších místech České republiky. V nedávné době do svého portfolia přidala administrativní budovu NORDICA Building nacházející se také v centru Ostravy. Holding dále vlastní prémiové nemovitosti v Praze či Karlových Varech. Klíčovou pro RT TORAX Group však zůstává nadále Ostrava. V oblasti Nová Karolina připravuje výstavbu výškové budovy, která má ambici být nejvyšší budovou v České republice. Vedle svých obchodních aktivit RT TORAX Group pravidelně podporuje řadu sportovních i charitativních projektů.

Zdroj: Město Ostrava.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum