Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZOO OSTRAVA: Návštěvník číslo 600.000

30. prosince 2022

ZOO OSTRAVA: Návštěvník číslo 600.000

Do Zoo Ostrava dorazil 600 000. návštěvník. První v historii. Už na začátku roku zaznamenávala Zoologická zahrada a botanický park Ostrava rekordní počet návštěvníků během některých měsíců. Začátkem listopadu, kdy překročila návštěvnost rekordní rok 2019, začalo být zřejmé, že by mohl celkový počet návštěvníků překročit magickou hranici 600 tisíc. A to se opravdu stalo. Historicky prvního návštěvníka s pořadovým číslem 600 000 zde přivítali právě dnes.

V roce 2019 ostravskou zoologickou zahradu navštívilo 580 091 návštěvníků, což byl dosavadní historický rekord. Během následujících dvou let, které byly ovlivněny koronavirem, klesla návštěvnost pod půlmilionovou hranici. „Letošní rok ale začal velmi nadějně. Již v lednu do zoo dorazilo na toto období nebývalé rekordní množství lidí - přes 12 tisíc.

Další měsíční rekordy padly v březnu a v květnu. Během léta, kdy čísla sice nebyla rekordní, ale odpovídala návštěvnicky silným letním měsícům, jsme začali věřit, že překonáme rok 2019. Po rekordním říjnu jsme dokonce začali pomýšlet na překročení hranice 600 tisíc,“ popisuje situaci ředitel Zoo Ostrava Jiří Novák.

FOTO: Návštěvník číslo 600.000, autorka Jana Strakošová

Jubilejním a historicky prvním 600 000. návštěvníkem Zoo Ostrava se stal pan Volf z Raduně u Opavy, který do zoo dorazil se svou rodinou. Tři generace Volfových navštěvují zoo každoročně právě v období kolem Vánoc. Letos si tedy kromě zážitků z procházky zimním areálem odvezou domů i pamětní list a tašku s upomínkovými předměty zoo.

„Nesmírně si ceníme takového zájmu veřejnosti. Lidé svou přízní podporují chod naší zoologické zahrady a chov celé řady vzácných a ohrožených zvířat i rostlin. Zároveň se spolu s námi podílejí na záchraně těch nejohroženějších druhů – v rámci programu Tři koruny ze vstupu jsou podporovány ochranářské projekty v různých koutech zeměkoule. To znamená, že čím více návštěvníků k nám zavítá, tím více peněz putuje na ochranu přírody,“ dodává Jiří Novák.

Děkujeme všem návštěvníkům za jejich přízeň a podporu a přejeme úspěšný start do nového roku.

Zdroj: Zoo Ostrava.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum