Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistDeratizace

6. září 2023

NOVÝ BYDŽOV: Deratizace

Informace k plánované deratizaci.

Na začátek září letošního roku připravuje město Nový Bydžov ve spolupráci s Královéhradeckou provozní a.s. deratizační zásah na území města. Ošetřena bude především kanalizační síť, a to jak splašková, tak dešťová kanalizace.

Na deratizaci spolupracuje město Nový Bydžov s Královéhradeckou provozní a.s. každoročně. Protože v letošním roce zaznamenáváme v některých lokalitách zvýšený výskyt hlodavců, bylo na koordinační schůzce dohodnuto navýšení finančních prostředků ze strany města i vlastníka kanalizace. Díky tomu bude zásah probíhat na celém území města.

Příčiny zvýšeného výskytu hlodavců souvisí s dostatkem potravy (zbytky potravy, kterými je krmena drůbež, kočky, rozsypané odpadky), vytvořením podmínek pro jejich úkryt a rozmnožování (černé skládky, zanedbané porosty), usnadněním podmínek jejich migrace (prasklá kanalizace, nezajištěné prostupy do sklepů a objektů), ale i klimatickými podmínkami.

Vyzýváme ostatní vlastníky nemovitosti, aby se pro větší účinek, připojili k deratizaci a ve svých objektech položili návnady, případně provedli technická opatření proti migraci nebo úklid prostor.

Chtěli bychom apelovat na občany, aby nevyhazovali potraviny na volnou plochu, zejména v okolí popelnic a také nesplachovali zbytky jídel a rozpuštěné tuky ze smažení do kanalizace. Toto potkanům následně slouží jako chutné krmivo. Pokud potkani nebudou mít dostatek potravy, nebudou mít důvod se v těchto místech sdružovat.

Zdroj: MěÚ OVŽP Nový Bydžov.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum