Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVíce návštěvníků ve Zlínském kraji

21. srpna 2018 - zdroj Východní Morava

Turistické cíle ve Zlínském kraji lákají více návštěvníků

V prvním pololetí letošního roku vzrostly ve Zlínském kraji jak počty hostů a přenocování, tak i hodnoty návštěvnosti turistických cílů. Vyplývá to z údajů, které od roku 2008 získává Centrála cestovního ruchu Východní Moravy z vybraných, tzv. referenčních míst a informačních center.

Referenčních turistických cílů je celkem dvacet a jsou rozděleny do tří skupin, které zahrnují turistické atraktivity, hrady a zámky, muzea. Také je dlouhodobě sledována návštěvnost 18 vybraných turistických informačních center v kraji. Z tohoto vzorku pak lze pozorovat trendy v tzv. jednodenní návštěvnosti regionu.

Náměstí v Kroměříže

„V prvním pololetí letošního roku jsme zaznamenali 11% zvýšení počtu tzv. jednodenních turistů. Celkem dvacítku námi sledovaných turistických cílů navštívilo 817 tisíc návštěvníků. Největší růst jsme zaznamenali ve skupině sledovaných muzejí, která přilákala o 17% více návštěvníků než v minulém roce. Přitom část roku nebyl přístupný např. hrad Malenovice, provozní omezení, a z toho plynoucí nižší návštěvnost, jsou v objektech Muzea Kroměřížska. O pět procent se zvýšil počet návštěvníků hradů, zámků a hradních zřícenin. Pozice nejvíce navštěvovaných cílů ve Zlínském kraji drží Zoo a zámek ve Zlíně-Lešné a Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, v hledáčku turistů je i Kroměříž s památkami UNESCO. Sledovaná turistická centra poskytla v I. pololetí tohoto roku své služby 264 tisícům zájemců, což je o 15 tis. (6%) více, než v minulém roce. Je nutné dodat, že se nejedná o návštěvnost všech turistických cílů v kraji, ale jen vzorku, který byl vybrán již v roce 2007“, komentuje jednodenní návštěvnost Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum