Terárium v Modré

18. března 2018 - zdroj Východní Morava

Skanzen v Modré otevírá další atrakci

Prvního března bylo v Modré u Velehradu v areálu Skanzen otevřeno pro veřejnost největší terárium na Moravě. Leží v těsné blízkosti populárního Archeoskanzenu z doby Velké Moravy a nabízí mnoho zajímavého.

Nově otevřené terárium ukáže především ještěrky, hady, pavouky, želvy, žáby, štíry, ale také kajmana. Někteří živočichové žijí v pralesním prostředí, jiní pocházejí z pouští a polopouští.

Terárium v Modré

V desítkách terarijních ubikací se prohánějí barvami hrající chameleoni, bazilišci, různé druhy varanů. Milovníky hadů potěší pestrá korálovka či červené užovky. Zajímavé je setkání s velkými anakondami či sametově hebkým hroznýšem. Seznámit se, i když raději ne osobně, můžete dokonce s jedovatou "plivající" kobrou červenou. Nebezpečí nehrozí, kobru od návštěvníků odděluje sklo terária. Jedovaté jsou také "šípové žáby" - pralesničky. Jed těchto barevných žabek jihoameričtí indiáni používali na hroty svých smrtících šípů. I žáby jsou za sklem.

Zajímavé jsou také želvy, zejména dravá kajmanka. Prohlédnete si i dospělého kajmana, což ovšem není „želvák“, ale druh krokodýla.

Terárium v Modré

Terárium je jedenáctým objektem tvořícím komplex SKANZEN. Ten je zaměřen především na vzdělávání a poučení, které se zde dělá zábavnou a názornou formou. Např. historii je věnován Archeoskanzen z období Velké Moravy, který stojí v místě původních archeologických nálezů, o životě ve vodě a okolí vodních toků vypovídá expozice Živá voda, Centrum Slováckých tradic obsahuje mj. muzeum vinařství. Nescházejí ani služby nezbytné pro turisty - parkování, stravování, ubytování aj. Některé činnosti zajištuje obec Modrá, jiné podnikatelé či neziskové organizace.

Terárium je otevřeno od března do října každý den od 9 do 18 hodin. Podrobné informace www.skanzenmodra.cz

Areál SKANZEN v Modré u Velehradu je třetí nejvíce navštěvovanou turistickou atraktivitou Zlínského kraje.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum