Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistKrálovství etikety na zámku Lešná

12. září 2018 - zdroj Východní Morava

Zámek Lešná se stane Královstvím etikety

Zámek Lešná v areálu ZOO Zlín chystá na víkend 15. a 16. září speciální program pro rodiny s dětmi. V rámci Království etikety se děti budou učit pravidlům stolování a společenskému chování.

V interiérech zámku Lešná se návštěvníci přenesou do pohádkového království, kde vládne král Ludvík, kterého trápí jeho rozmazlená dcera princezna Koloběžka. Princezna porušuje snad všechna pravidla slušného chování, prohání se po celém zámku na své koloběžce a před králem se schválně schovává. Navíc má přijet vzácná návštěva, bohatá tetička Mildred, která velmi úzkostně dbá na ty nejpřísnější pravidla etikety. Král se bojí, aby mu dcerka neudělala ostudu a tak prosí děti, aby mu společně s průvodkyní, pomohly princeznu Koloběžku najít a napravit její chování. Průvodkyněmi dětí se stanou dvorní dáma, vychovatelka nebo královská kuchařka. Po úspěšném absolvování všech úkolů v královském paláci obdrží děti řád „Mistr Etikety.“

„Nápad na Království etikety vzešel ze zájmu samotných návštěvníků zoo. Naše letošní novinka Prohlídky zámku s výukou etikety, určená pro školní skupiny, se totiž stala velmi populární. Návštěvnost zámku se díky tomu během dubna a května výrazně zvýšila. A lidé nám začali volat, že by prohlídky zámku s výukou etikety chtěli navštívit i jako rodina. Připravili jsme proto ještě o něco hravější formu prohlídek v rámci naší tradiční zářijové akce Pohádkový zámek a vytvoříme u nás Království etikety,“ uvedla mluvčí ZOO Zlín Romana Bujáčková.

Prohlídky zámku se konají 15. a 16. září od 9:30 do 17:00, v půlhodinových intervalech. Program je vhodný pro děti od 3 do 12 let. Rezervace je možné zajistit na adrese divilkova@zoozlin.eu.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum