Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistBalony u Starého Města

26. srpna 2018 - zdroj Východní Morava

Na slováckém nebi se bude soutěžit o mistrovské tituly

Létání horkovzdušným balonem není jen zajímavá zábava a turistická atrakce, ale také náročná sportovní disciplína. Přesvědčit se o tom mohou návštěvníci Starého Města u Uherského Hradiště během 22. Mistrovství ČR v balonovém létání.

Po čtyři dny – od 29. srpna do 1. září 2018 se na nebi nad Slováckem bude vznášet až padesátka balonů různých tvarů a různých barev. Závodní piloti a pilotky z různých koutů světa (kromě České republiky např. z Polska, Litvy, Rakouska, ale také z Japonska, Austrálie, Řecka a dalších zemí) se utkají v různých disciplínách, které budou dle meteorologických podmínek vyhlašovány každý den. Závodní komisaři mají na výběr ze zhruba třicítky různých úkolů.

Ilustrační snímek je z fiesty na Velehradě v r. 2016. Zdroj: archiv CCRVM/Urbanovský.

Kromě závodních balonů zamíří do Starého Města také speciální typy a tvary balonů, které ozvláštní doprovodnou část šampionátu věnovanou zájemcům z řad diváků a fanoušků balonového létání. Tato část akce, tzv. fiesta je velmi zajímavá a vyhledávaná. Návštěvníci se mohou v pátek a sobotu těšit na bohatý doprovodný program, ve kterém se objeví např. Queen Revival či Vašo Patejdl s kapelou.

Akce proběhne na travnaté louce mezi Baťovým kanálem a obchodní zónou ve Starém Městě.

Mistrovství České republiky organizuje Balonklub Slovácko pod záštitou Českého Balonového Svazu. Soutěže bude řídit a vést mezinárodní rozhodčí p. Zoltán Pálhegyi. Více informací na www.balonove-mistrovstvi.cz

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum