Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistDva elektromobily

16. ledna 2024

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE: Dva elektromobily

Město Moravské Budějovice pořídilo dva elektromobily, využije je pečovatelská služba.

Pořízení 2 automobilů pro pečovatelskou službu Moravské Budějovice.

Registrační číslo projektu: CZ.06.6.127/0.0/0.0/21_124/0017227.

Předmětem projektu bylo pořízení 2 automobilů pro sociální službu Moravské Budějovice přispívající ke zkvalitnění a zefektivnění poskytování terénní sociální služby. Pořízené automobily splňují podmínku zvýšené energetické účinnosti výzvy č. 101 REACT EU. Organizace tak rozšířila svoje pole působnosti a zajistila tak bezpečnější a plynulejší převoz osob.

Dva zbrusu nové elektromobily OPEL Combo-e Life XL převzal v úterý 15. srpna na zámeckém nádvoří zástupce města Mgr. Martin Ferdan společně s tajemnicí úřadu Ing. Janou Špačkovou a vedoucím sociálního odboru Bc. Petrem Punčochářem. Vozidla, která byla zakoupena pro naši pečovatelskou službu, budou využívána zejména k přepravě klientů např. k lékaři či na úřad, k dovozu obědů a nákupů. Jde o vůbec první dva elektromobily, které město Moravské Budějovice pořídilo.

„Stávající vozový park v sociálních službách je z části na hranici své životnosti a nutně již potřeboval obnovu. Díky novým elektromobilům se naše pečovatelky mohou lépe přizpůsobit požadavkům svých klientů. Těm zajišťují dovoz obědů a nákupů, odvoz k lékaři apod. Pořízením elektromobilů na alternativní pohon vycházíme vstříc budoucím požadavkům evropské a národní legislativy v oblasti udržitelné dopravy. Je to tedy cesta, kterou chceme jít i nadále. Jde o vůbec první dva vozy, které do sociálních služeb předáváme. Přeji jim, aby dobře sloužily a najezdily spoustu kilometrů bez nehod,“ uvedl starosta města Martin Ferdan.

Pořízení obou vozidel vyšlo na 2 297 790,- Kč, 90 % hodnoty pokryla dotace.

Zdroj: Město Moravské Budějovice.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum