Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPACOVSKO: Rekonstrukce silnic

26. května 2021

PACOVSKO: Rekonstrukce silnic

Kraj připravuje další rekonstrukci silnic na Pacovsku. Tentokrát jde o úsek z Lukavce směr středočeské Čechtice.

Rada Kraje Vysočina dnes vyhlásila veřejnou zakázku projektu II/128, II/150 Lukavec – hr. kraje, která zahrnuje rekonstrukci silnic II/128 a II/150 mezi městysem Lukavec a obcí Nové Práchňany na hranicích se Středočeským krajem. Jde o modernizaci přibližně tříkilometrového úseku, z velké části povede silnice v místě původní trasy, pouze v místech se zhoršenými směrovými poměry je navržena přeložka původní silnice. Zároveň budou na trase zrekonstruovány tři stávající mosty. Stavební práce by měly být hotové do konce října příštího roku a modernizovaný úsek plynule naváže na nově budovaný obchvat Lukavce.

Lukavec - foto Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz

„Obě stavby se časově potkají, ale stavební práce budou navazovat tak, aby dopravní omezení nebránila obsluze městyse Lukavec. To znamená, že v letošním roce budou na této stavbě provedeny zejména přípravné práce a současně se stihnou vybudovat nová napojení obchvatu Lukavce ve směru na Vyklantice a Pacov. Pro příští rok by tak obchvat už neměl představovat žádné výrazné omezení dopravy,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast dopravy Miroslav Houška.

Stavba v úseku Lukavec – Nové Práchňany je plánována na tři etapy, které budou realizovány a uváděny do provozu postupně, aby byla co nejméně omezována doprava v místě a v co největší možné míře zajištěna autobusová obsluha území. Tři stávající mosty na trase budou zdemolovány a nově vystavěny. Součástí rekonstrukce bude také úprava autobusových zastávek u rybníka Šebíř, úprava hráze včetně rekonstrukce propustku z rybníka a položení chráničky pro síť Rowanet. Položení finální obrusné bude následně v celém úseku provedeno za úplné uzavírky.

Část nákladů, které jsou v tuto chvíli odhadovány na více než 100 milionů korun, pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši přibližně 60 milionů korun.

Zdroj: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Foto Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum