Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistDvořákův festival

10. července 2021

KUTNÁ HORA: Dvořákův festival

Dvořákův festival, Jan Čenský a Aleš Bárta v Katedrále v Sedlci.

U příležitosti 180. výročí narození Antonína Dvořáka se po pětileté odmlce opět vrací nejstarší festival Dvořákovy hudby svým 63. ročníkem, a to v nepřehlédnutelné formě. Od června do října uslyšíte hudbu Antonína Dvořáka v 6 krajích, 25 městech a obcích na 40 koncertech s repertoárem v původním znění, ale i v pestrých úpravách a aranžích.

„Tento svět nezahyne na nedostatek divů. Jen na nedostatek údivu.“ Tato slova jsou mottem koncertu, který se uskuteční v sobotu 10.7. 2021 od 19:00 v Katedrále Nanebevzetí Panny Marie, v Sedlci.

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, foto Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz

Uvítáme zde Jana Čenského, který bude recitovat básně na motivy dvořákovy hudby za zvuku varhan, které rozezní Aleš Bárta. Autorem libreta literárně-hudební kompozice večera je člen Obce spisovatelů Stanislav Kubín.

Dvořákova hudba je jedním z divů tohoto světa, div, před kterým stojíme neustále v údivu nad jeho jedinečností a krásou a zůstává také pojítkem všech čtyřiceti koncertů napříč žánry a kraji. Zazní tak nejen v podání operních umělců jako je Roman Janál, Lucie Hilscherová či Tereza Mátlová, ale též v interpretaci swingové kapely Prague Rhythm Kings či šansoniérky Moniky Načevy.

Termín a místo konání akce:

10. července 2021 od 19:00, Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, Sedlec.

Zdroj: Tisková zpráva.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum