Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistBus park v Sedlci

27. prosince 2023

KUTNÁ HORA: Bus park v Sedlci

Bus park odlehčí dopravě v Sedlci. Město na jeho výstavbu získalo dotaci z programu IROP.

Město Kutná Hora získalo dotaci na výstavbu nového Bus parku v Sedlci. Vznikne tu 50 parkovacích míst pro osobní automobily, zbytek bude vyhrazený pro autobusy, a to jak ty veřejné hromadné dopravy, tak i turistické. Město si od projektu slibuje zejména zklidnění dopravy v okolí sedleckých památek.

„Tam vidíme hlavní benefit celého projektu. Nechceme obyvatele Sedlce dále zbytečně zatěžovat dopravou,“ vysvětlil starosta města Lukáš Seifert s tím, že Bus park by sloužil zejména návštěvníkům Kutné Hory a odlehčil tak přetíženým ulicím jako je stará Vítězná, Zámecká a Starosedlecká.

„Tady dnes stojí autobusy a řady aut. Mělo by to pomoci do budoucna uklidnit situaci v těchto ulicích a víc je kultivovat tak, aby sloužily primárně místním obyvatelům a nikoli turistům,“ doplnil starosta.

Náklady Bus parku, na jehož projektování se pracovalo napříč několika volebními obdobími, se předpokládají ve výši necelých 50 milionů korun. Z 85 procent je pokryjí peníze z programu IROP, které se městu podařilo získat po potřebných úpravách původní projektové dokumentace.

„Podařilo se nám vytvořit investiční plán, díky kterému máme přehled o hotových projektech i plánovaných dotačních výzvách. Nevytváříme uměle projekty na dotační výzvy, ale naopak pracujeme s těmi, které už máme a jsme proto schopni na vypsané dotace reagovat a dokumentaci včas přizpůsobit jejich požadavkům,“ doplnil Lukáš Seifert.

Město nyní musí dopracovat projektovou dokumentaci ke stavebnímu povolení a vypsat výběrové řízení na dodavatele stavby.

Zdroj: Město Kutná Hora.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum