ČESKÉ BUDĚJOVICE: Vybíjel si zlost
6. června 2025
MĚSTSKÁ POLICIE ČESKÉ BUDĚJOVICE: Vybíjel si zlost
Muž si vybíjel zlost na služebním vozidle městské policie. Postihu neujde.
Čtyřiačtyřicetiletý muž v sobotu odpoledne využil příležitosti a rozhodl se vybít zlost na zaparkovaném služebním vozidle městské policie v Krajinské ulici. Postihu však neujde. Není divu, že v případu hrál roli alkohol.
V sobotu 31. května v jednu hodinu odpoledne odstavila hlídka městské policie služební vozidlo v blízkosti parku Na Sadech a vydala se na pěší obhlídku parku. Při návratu se však strážníci nestačili divit. Spatřili totiž muže, který přistoupil k jejich služebnímu vozidlu, odložil si svůj nákup na kapotu a několikrát do ní udeřil rukou. Strážníci okamžitě zasáhli a muži zabránili v dalším pravděpodobném poškozování vozidla.
Na dotaz k jeho pohnutkám muž strážníkům odvětil, že chtěl jen umýt okna u vozidla. Nesmyslná vytáčka měla svou příčinu ve vypitém alkoholu. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol totiž u dotyčného ukázala téměř 1,5 promile. Případem se bude nyní dále zabývat příslušný správní orgán. Za pokus o poškození cizího majetku čeká pachatele pokuta až 50 tisíc korun.
Zdroj: Městská policie České Budějovice.