ČESKÉ BUDĚJOVICE: 15 let a pivo
23. listopadu 2025
MĚSTSKÁ POLICIE ČESKÉ BUDĚJOVICE: 15 let a pivo
Patnáctiletý chlapec si ve společnosti kamarádů otevřel pivo, smůla byla kamera nad jeho hlavou.
Zakázané aktivity přímo před zraky bystrého oka městské kamery neprošly patnáctiletému nezletilci, který se chtěl pravděpodobně před svými kamarády předvést a otevřel si lahev s pivem. Příjezd hlídky městské policie na sebe nenechal dlouho čekat. Strážníci provinilce předali do rukou rodičů.
V úterý 18. listopadu krátce před osmou hodinou večer spatřil operátor městského kamerového systému na dětském hřišti u plaveckého bazénu skupinku dětí. Jeden z chlapců přitom popíjel pivo z plechovky. Na místo mezitím zamířila hlídka městské policie. Strážníci na místě zastihli skupinku sedmi dětí. Ukázalo se, že jediný, kdo se rozhodl vylepšit společné posezení alkoholem, byl patnáctiletý chlapec.
Orientační dechová zkouška na alkohol u něj ukázala kolem 0,5 promile. Když se strážníci dotyčného dotázali, kde k alkoholu přišel, odvětil, že ho dostal od svého otce. Jenomže když si chlapce otec vyzvedával, raději šel s pravdou ven. Pivo si totiž zakoupil sám, jen odmítl uvést, kde. Případ bude mít ještě dohru pohovorem na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Podezřením z podání alkoholu dítěti, jakož i přestupkem patnáctiletého chlapce, kterého se dopustil porušením obecně závazné vyhlášky konzumací alkoholu na zakázaném místě, se bude dále zabývat příslušný správní orgán.
crossorigin="anonymous">
Zdroj: Městská policie České Budějovice.





