Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistCena města Kolín

19. dubna 2024

KOLÍN: Cena města

Cenu města Kolína za rok 2023 obdržela Eva Svobodová a Hasičský záchranný sbor Kolín.

Toto ocenění uděluje kolínská radnice od roku 2012.

Eva Svobodová pochází ze sokolské rodiny v Kolíně a od dětství je s naším městem nerozlučně spjata. Vystudovala tělovýchovu na pedagogické fakultě Karlovy univerzity a celý život vyučovala tělesnou a brannou výchovu na gymnáziu a zdravotnické škole v Kolíně.

Po listopadové revoluci se zasloužila o obnovu Sokola, organizovala branné závody, působila jako lektorka při ústředních srazech České obce sokolské v Tyršově domě i v jednotách. S manželem Jaroslavem společně vychovali čtyři děti a založili loděnici na Labi u Hánin. Eva Svobodová řadu let aktivně spolupracovala se Svazem invalidů v Kolíně a už mnoho let je vedoucí oddílu všestrannosti kolínského Sokola.

V letošním roce oslaví hasiči v Kolíně 82. výročí existence profesionálního sboru. HZS Územní odbor Kolín se od doby založení změnil v moderní, profesionální útvar, který pod vedením současného ředitele, plk. Mgr. Dalibora Zemana, odvádí excelentní výkony.

To, že si našich hasičů vážíme, dokazuje nejen toto ocenění, ale i zájem občanů města o Den záchranářů, jehož návštěvnost rok od roku dynamicky stoupá.

Zdroj: Město Kolín.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum