Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistAutomat na vodu

29. prosince 2023

KOLÍN: Automat na vodu

Správa železnic spustila již v listopadu na nádraží Kolín automat na filtrovanou vodu do vlastní lahve.

Na kolínském nádraží byl instalován automat na kvalitní filtrovanou vodu do vlastní lahve. Tato iniciativa, realizovaná Správou železnic ve spolupráci se start-upem Lokni, je součástí projektu Železnice bez plastů a nabízí cestujícím alternativu k balené vodě.

Po spuštění filtračních stanic na pražském hlavním a břeclavském nádraží, je automat ve stanici Kolín třetím z celkem dvanácti, které budou instalovány na nádražích v České republice.

Tento projekt umožňuje cestujícím naplnit své vlastní lahve kvalitní perlivou či neperlivou vodou přímo na nádraží z důvěryhodného zdroje, místo kupování balené vody. S novým tarifem Nádraží v mobilní aplikaci Lokni má každý cestující možnost zdarma načerpat půl litru neperlivé vody denně.

„Projekt Železnice bez plastů a s ním spojené automaty na filtrovanou vodu jsou jedním z mnoha kroků, které podnikáme pro zlepšení služeb a komfortu našich cestujících, a především pak v rámci naší dlouhodobé strategie udržitelnosti," říká generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Využít bude možné i ostatní tarify v rámci mobilní aplikace Lokni, která poskytuje vedle placených měsíčních nebo ročních také bezplatné tarify. Ty jsou určeny zejména studentům univerzit, kteří mají možnost si denně načepovat až 3 litry zdarma.

Spolupráce je koncipována na dobu 5 let a na 12 lokalit. Pokud se koncept osvědčí, obě strany nevylučují rozšíření filtračních stanic na další nádraží. V rámci strategie ESG Správy železnic je v plánu rovněž informovat veřejnost o úsporách odpadních plastů a efektivitě takto instalovaných filtračních stanic.

Cena za 0,5 l je 6 Kč, 1 l 8 Kč a 1,5 l 10 Kč.

Zdroj: Město Kolín.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum