Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistRozhovor: Anežka Harudová

13. listopadu 2021

Anežka Harudová, z Kojčič u Pelhřimova - vypráví o své kariéře a práci ve Storyous.

Anežka je sama sice ještě poměrně mladá, ale už nyní má pěkně kariérně našlápnuto a třeba by mohla inspirovat další mladé lidi, aby se nebáli jít za svými sny. Vedle toho se, ale velmi ráda vrací na Vysočinu, kde má přátele a rodinu.

Za Pelhřimovský magazín - Miroslav Galko.

Jak jste se dostala ke své současné práci? Jaké vzdělání Vám "usnadnilo" cestu?

Jako asi valná většina mých vrstevníků jsem se po škole dlouho hledala. Nikdy jsem totiž nebyla úplně studijní typ, což by možná potvrdili i učitelé na střední, a tak jsem po ukončení bakalářského studia v Plzni, kde jsem vystudovala angličtinu s francouzštinou, zkoušela různá odvětví a obory. Učila jsem angličtinu v jazykové škole, pracovala za barem i v digitální agentuře. V jednom startupu jsem si dokonce zkusila roli city manažerky pro Brno. Pak jsem chvíli sama cestovala po Asii. Když jsem po návratu viděla, že je ve Storyous volná pozice na obchodním oddělení, neváhala jsem. Mám pocit, že ze všech svých zkušeností teď ve Storyous a SaltPay mohu těžit (SaltPay je nadnárodní finančně-technologická společnost, která v loňském roce investovala do Storyous a přibrala ho do svého portfolia. Storyous se díky ní může dále rozvíjet a mnohem více růst, například i do zahraničí, pozn. red.).

Proč jste si vybrala zrovna Storyous?

Byla to kombinace dvou zásadních věcí - mojí lásky k jídlu a dřevěných stojánků pokladen Storyous, které jsem viděla ve svých oblíbených podnicích. Už tenkrát jsem to vnímala jako typický znak firmy Storyous. A když jsem objevila jejich pracovní nabídku, neváhala jsem ani chvíli a přihlásila se.

Vedete mladé talenty a studenty v regionálních pobočkách Storyous. Jako mladý člověk máte práci s nimi jednodušší?

Myslím, že to není ani tak o věku jako spíš o tom, jak umíte pracovat s lidmi, jak jim nasloucháte a umíte jim pomoci. Ve Storyous je poměrně mladý kolektiv a mám pocit, že mezi sebou neděláme velké rozdíly a navzájem si pomáháme. A pokud ti kolegové mají podobné nadšení pro věc, jde všechno hned snáz.

Anežka Harudová

Co Vás nejvíc na této práci baví, co Vás nejvíc motivuje?

Baví mě, jak je SaltPay dynamická firma, kde se člověk může posouvat dál na základě toho, co ho baví a v čem je dobrý. Zatím se mi nestalo, že bych se v práci nudila a to je pro mě základ. Rozhodně je na prvním místě práce s lidmi v dobrém kolektivu a to, že za sebou vidím výsledky své práce. A dokud mi práce dává smysl a těším se do ní, je to pro mě dobré znamení.

V oboru, ve kterém pracujete, vidíte další budoucnost, další rozvoj?

Ano, v digitalizaci podniků vidím velký potenciál a budoucnost. U nás ve firmě ji vnímáme jako klíčovou pro přežití mnohých obchodníků. Dnešní svět se neustále zrychluje a stále více propojuje. Snažíme se zejména malým a středním podnikům pomáhat co nejvíce a maximálně usnadnit jejich chod. I vzhledem k tomu, jak velký nedostatek personálu je teď například v pohostinství, ve kterém jsme začínali, vidíme, že jdeme správným směrem. Firmám šetříme náklady a pomáháme procesy zrychlovat. Vše máme podložené čísly a statistikami. Urychlujeme například komunikaci mezi zákazníkem, číšníkem a kuchyní. Lidé si mohou objednávat přes mobilní telefon, číšník nemusí tolik chodit po restauraci, vše zapisovat a počítat. Umíme zdigitalizovat i skladové hospodářství, inventury, uzávěrky a řadu dalších věcí.

Kde se Vy sama vidíte například za 5 let?

O tom, se přiznám, moc nepřemýšlím. Pět let je pro mě dlouhá doba a může se stát spousta věcí, takže se snažím nic takhle dopředu neplánovat. Určitě ale budu ráda za smysluplnou práci a zaměstnání, ve kterém budu pomáhat dalším lidem. Momentálně bych ale neměnila.

Stojánek Storyous

Jak si nejvíc odpočinete, respektive jak nabíráte energii do další práce?

V první řadě se snažím nenosit si práci domů, takže si po pracovní době vypínám všechny notifikace, chodím sportovat, vídám se s kamarády nebo ráda zajdu někam na dobré jídlo. O víkendu většinou jezdíme mimo Prahu někam do přírody a tam se nabírá energie velmi snadno. Myslím, že je vždycky důležité vyvážit work-life balance. Aby se mi v práci dařilo, musím relaxovat.

Pokud někoho motivoval Váš kariérní postup, co mu poradíte? Například jakým směrem se má zaměřit?

Každý si musí pochopitelně v první řadě najít to, co ho skutečně baví a v čem vidí smysl. Někdy to samozřejmě zabere nějaký čas, ale nevidím na tom nic špatného, když se člověk chvíli trochu hledá. Vlastně si myslím, že v tomhle může pomoci i výjezd někam do zahraničí, protože to jsou zkušenosti k nezaplacení. A když pak tu pravou práci najdete a děláte ji s tou správnou vášní, jde to samo.

Pocházíte z Pelhřimovska. Co na něm máte nejraději? Příroda, město, okolí?

Jsou to všechny věci dohromady, V Kojčicích jsem vyrostla a v Pelhřimově studovala, takže na obě místa se vracím moc ráda. Musím přiznat, že mi v Praze trochu chybí ten klid a příroda hned za domem. Vzhledem k tomu, že jsem vesnické dítě, tak se z Prahy vždycky domů do Kojčic vracím moc ráda. Samozřejmě tam mám rodinu a kamarády, takže každá návštěva je vždycky plná nejrůznějších aktivit!

Souvisí i Pelhřimov nějak s Vaší prací? Nebo zde spíš relaxujete?

Práci nechávám v Praze, do Kojčic si jezdím odpočinout.

Máte nějaký vzkaz pro "Pelhřimáky"?

Nebojte se jít si za tím, co vás baví, i když přitom třeba budete muset vystoupit z vaší komfortní zóny a třeba dočasně odejít i mimo váš domov.

A jaké je Vaše životní motto?

Neřídím se žádným konkrétním mottem. Důležité je dělat věci nejlépe, jak umíme, a vidět v nich smysl. Věřím tomu, že všechno je tak, jak má být.


Společnost Storyous vytváří komplexní restaurační systém, který zjednodušuje každodenní úkony spojené s gastronomickým provozem. Digitalizuje a automatizuje procesy díky propojení s dodavateli nebo účetními a hotelovými systémy. Aktuálně zpracovává 18 procent obratu v české gastronomii. Od konce roku 2020 je součástí globální fintechové společnosti SaltPay, díky které Storyous postupně rozšiřuje své portfolio služeb pro malé a střední podniky z dalších odvětví a zároveň geograficky expanduje. Produkty firmy jsou dostupné například také na Slovensku, v Polsku, Španělsku, Maďarsku, Chorvatsku a na Islandu. Více informací naleznete na webových stránkách Storyous a také na Facebooku, LinkedInu nebo Instagramu společnosti.

Fotografie - Anežka Harudová a Storyous.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum