Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistNové školní dílny

28. října 2022

KAMENICE NAD LIPOU: Nové školní dílny

Střední škola bude mít nové dílny v Pelhřimově i v Kamenici nad Lipou.

Zatímco práce na novém objektu dílen a rekonstrukce stávajících dílenských a provozních objektů se už rozběhly na pracovišti Křemešnická v Pelhřimově, dodavatele opravy školních dílen v Kamenici nad Lipou Kraj Vysočina teprve hledá. Do tamního tři desítky let starého objektu chce kraj investovat i kvůli úspoře energií. Počítá s náklady okolo 50 miliónů korun a zahájením stavby na jaře 2023.

Vizualizace: Podoba opraveného objektu dílen SPŠ a SOU Pelhřimov, pracoviště Kamenice nad Lipou

Dílny v Kamenici nad Lipou na Lhotecké ulici bude nutné zateplit, projekt počítá s opravou střechy a kompletní výměnou oken, elektroinstalace a vzduchotechniky. „Budeme také vyměňovat topný systém, hlavním zdrojem je tam plyn, ten zůstane, jen plynové kotle vyměníme za nové kondenzační, které jsou mnohem úspornější," informovala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová. Rekonstrukce podle ní potrvá asi rok a začít by mohla zjara příštího roku. Asi desetinu nákladů by podle Hajnové mohl kraj uhradit z dotace ze Státního fondu životního prostředí. „V objektu v době rekonstrukce nebude probíhat výuka, ta bude na přechodnou dobu přemístěna do pronajatých náhradních prostor smluvních partnerů v Kamenici nad Lipou. Dočasné přesuny výuky se dotknou tří oborů – automechanik, opravář zemědělských strojů a zemědělec-farmář,“ doplnil informace radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala.

Školní dílny patří krajem zřizované Střední průmyslové škole a Střednímu odbornému učilišti Pelhřimov. Zázemí pro praktickou výuku má škola v Pelhřimově na už zmíněné Křemešnické ulici. „V tomto areále byla zahájena přestavba počítající nejen se zateplením vybraných křídel objektu, ale i s demolicí části areálu a stavbou nového objektu už v polovině letošního září. Práce jsou zde naplánovány na dva roky a kraj budou stát cca 100 miliónů korun. I v tomto případě kraj požádal o dotaci z Národního programu Životní prostředí na úpravu budovy, důvodem je opět snaha šetřit energie,“ doplňuje radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum