Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZáchrana úzkokolejky

13. ledna 2023

JINDŘICHŮV HRADEC - KAMENICE NAD LIPOU - ČERNOVICE - OBRATAŇ: Záchrana úzkokolejky

Města a obce na trase úzkokolejky vytvoří spolek pro záchranu úzkorozchodné dráhy.

Starostové měst Jindřichův Hradec, Nová Bystřice, Kamenice nad Lipou a Černovice se dohodli na vytvoření spolku Jindřichohradecká úzkokolejná dráha z.s. Účelem tohoto spolku je dobrovolná spolupráce fyzických a právnických osob, zejména územních samosprávných celků, s cílem přispět k zachování a znovuzprovoznění úzkokolejné dráhy na trase Jindřichův Hradec – Nová Bystřice a Jindřichův Hradec – Obrataň. Zájem stát se součástí spolku má ale všech šestnáct měst a obcí na trase úzkokolejné dráhy.

Cílem spolku je zejména rozvoj cestovního ruchu, a to hlavně zpřístupněním a zajištěním dopravní obslužnosti významné turistické oblasti Česká Kanada a části území kraje Vysočina a vytvoření dobře fungující a respektované společnosti v oblasti atraktivní přepravy cestujících v těchto destinacích.

Město Jindřichův Hradec chápe cestovní ruch jako významný ekonomický faktor a uvědomuje si důležitost zachování úzkokolejné trasy v turistické oblasti Česká Kanada. „Mezi hlavní aktivity spolku pak můžeme zařadit např. koordinace všech aktivit při společném záměru zachování a znovuzprovoznění úzkokolejné dráhy, zajišťování průkazného informačního servisu pro potřeby cestovního ruchu, spolupráci s veřejnou správou, občany, podnikatelskou sférou a zahraničními partnery, navazování a udržování vzájemné komunikace a spolupráce s institucemi a organizacemi v oblasti dopravy a cestovního ruchu v České republice a zahraničí, zastupování zájmů pro zachování a znovuzprovoznění úzkokolejné dráhy navenek a také vyhledávání a uplatňování vhodných dotačních titulů za účelem naplnění cílů spolku,“ vysvětlil starosta Jindřichova Hradce Michal Kozár. Rada města souhlasila se založením spolku, s jeho stanovami i s tím, že by město Jindřichův Hradec bylo zakládajícím členem a město by ve spolku zastupoval starosta Michal Kozár. To všechno ale ještě musí schválit zastupitelé na svém jednání 25. ledna 2023. Vznik spolku musí schválit také zastupitelstva ostatních členů spolku.

Zdroj: Město Jindřichův Hradec.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum