Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJINDŘICHŮV HRADEC: Platnost řidičáků

24. ledna 2022 - 2 odkazy

JINDŘICHŮV HRADEC: Platnost řidičáků

Téměř 2 000 řidičů na Jindřichohradecku letos skončí platnost řidičáku. Netýká se to i vás?

V roce 2022 skončí platnost více než 400 000 řidičských průkazů a k tomu Ministerstvo dopravy eviduje ještě 100 000 propadlých řidičáků z loňska, jejichž držitelé si dosud nepožádali o výměnu. Na území obce s rozšířenou působností Jindřichův Hradec se to týká celkem 1966 řidičů. O nový průkaz můžete požádat na jakémkoli úřadě obce s rozšířenou působností, ale i online.

Jak na výměnu? První možností je zajít na jakýkoli obecní úřad obce s rozšířenou působností. Skutečně lze toto řešit bez omezení k místní příslušnosti, takže pokud jste z Jindřichova Hradce, ale pracujete v Praze, můžete si požádat tam, nebo naopak. Na tom samém úřadě si poté nový řidičský průkaz můžete vyzvednout. O nový řidičák můžete požádat nejdříve tři měsíce před koncem jeho platnosti. Žádost na úřadě je bezplatná, stačí si s sebou donést pouze platný doklad totožnosti a stávající řidičák. Papírovou fotografii už netřeba nosit, buď úředník využije některou vaši fotku z aktuálních registrů, nebo pořídí na místě novou, digitální.

Doporučujeme se na odbor dopravy Městského úřadu Jindřichův Hradec pro vyřízení žádosti o nový řidičský průkaz předem objednat přes online rezervační systém (http://v4.kadlecelektro.cz/obj/index.php?id=1020), abyste nemuseli čekat ve frontě.

Žádost o výměnu ŘP není zatížena poplatkem, tedy pokud jej nechcete do pěti pracovních dnů. Pro čerstvě vyměněné řidičské oprávnění si pak dojdete za cirka dva až tři týdny, pokud tedy nezvolíte expresní dodání do pěti pracovních dnů. Tehdy ovšem zaplatíte poplatek 700 Kč.

O výměnu řidičského průkazu lze požádat také elektronicky. Namísto návštěvy úřadu můžete využít ePodání a poslat žádost přes Portál občana (http://obcan.portal.gov.cz/prihlaseni) s využitím datové schránky. Výměna je opět zdarma, přičemž požádat o nový průkaz je možné nejdříve 90 dnů před koncem platnosti toho stávajícího.

Nejvíce na pozoru by se měli být Středočeši a Jihomoravané, protože v těchto krajích letos skončí platnost nejvíce průkazů. V Jihočeském kraji letos skončí platnost 27 463 řidičáků.

Zdroj: Město Jindřichův Hradec.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum