Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJINDŘICHŮV HRADEC: Novoroční ohňostroj

25. listopadu 2021

JINDŘICHŮV HRADEC: Novoroční ohňostroj

Novoroční ohňostroj nebude. Důvodem je nejen covid, ale i nepříznivé dopady pyrotechniky.

S blížícím se příchodem vánočních svátků a nového roku chceme apelovat na občany, aby upustili v tomto čase od používání pyrotechniky. Město chce jít příkladem, a tak letos nebudeme pořádat novoroční ohňostroj. Od tohoto způsobu oslav upouští řada měst přijetím vyhlášky, která pyrotechniku zakazuje. Touto cestou zatím Jindřichův Hradec jít nechce, věříme, že postačí prosba a apel směrem k veřejnosti.

Pyrotechnika, zvláště té vyšší třídy, je nebezpečná nejen pro ty, kteří ji odpalují ale i pro okolí, domácí i volně žijící zvířata. Po odpálení ohňostrojů zůstává na ulicích i v přírodě nepořádek. Navíc hrozí založení požárů. Nic z toho podporovat nechceme. Cílem naší výzvy je především snížit rizika spojená s odpalováním rachejtlí a další volně prodejné pyrotechniky a zároveň snížit výdaje spojené s likvidací odpadu z odpálené pyrotechniky.

Ohňostroj, foto: Martin Kozák

„Oslavy příchodu nového roku budou tak i letos komornější – to ale nemusí znamenat horší. Oslavme Štědrý den a příchod nového roku v kruhu nejbližší rodiny a přátel bez divokého odpalování pyrotechniky. Letos stejně jako loni není pořádání velkého novoročního ohňostroje možné i vzhledem k opatřením proti covidu a riziku shromažďování lidí. Pokud to ale bude možné, rádi v dalších letech ohňostroj nahradíme podobně atraktivním ale méně nebezpečným způsobem, jako je třeba videomapping s hudbou nebo dronová show,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Jan Mlčák.

Pokud už se bez rachejtlí a pyrotechniky nižší třídy neobejdete, pečlivě zvažte, kde k odpalování dochází. Vyhněte se zastavěným oblastem, lesům nebo místům, kde žije větší množství zvířat, a hlavně myslete na bezpečnost svoji i svého okolí.

Město Jindřichův Hradec děkuje.

Zdroj: Město Jindřichův Hradec.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum