Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistKostel sv. Jakuba

20. července 2021

Kostel sv. Jakuba bude každou neděli přístupný veřejnosti. 25. července tady proběhne také mše.

Státní hrad a zámek zve v neděli 25. července na prohlídku a mši v kostele svatého Jakuba. Od 13 do 16 hodin bude vnitřní prostor kostela přístupný prohlídkám a samotná mše, kterou bude sloužit jindřichohradecký probošt Mgr. Ivo Prokop, začne v 18 hodin. Kostel bude dále veřejnosti zpřístupněn každou srpnovou neděli, vždy od 13 do 16 hodin.

Kostel sv. Jakuba

Původní kostel na návrší na západním okraji Jindřichova Hradce nechali vystavět páni z Hradce před rokem 1516. Po létech chátrání jej nechal mezi léty 1855 a 1860 znovu, v novogotickém slohu postavit hrabě Karel Evžen Černín a proměnil jej v rodovou hrobku. Po roce 1945 se kostelu věnovala menší pozornost, byl vykraden a ostatky členů černínského rodu byly několikráte znesvěceny. Na nutné, různě závažné opravy vnitřního zařízení kostela bohužel nezbývají prostředky. Spolek pro obnovu památek na Jindřichohradecku se snaží pořádáním kulturních akcí a finančních sbírek toto krásné a historicky významné duchovní místo obnovit.

Více informací o akci zde - http://www.zamek-jindrichuvhradec.cz/cs/akce/74424-mse-v-kostele-sv-jakuba-jindrichuv-hradec

Zdroj: Město Jindřichův Hradec.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum