Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Kostel sv. Jakuba

20. července 2021

Kostel sv. Jakuba bude každou neděli přístupný veřejnosti. 25. července tady proběhne také mše.

Státní hrad a zámek zve v neděli 25. července na prohlídku a mši v kostele svatého Jakuba. Od 13 do 16 hodin bude vnitřní prostor kostela přístupný prohlídkám a samotná mše, kterou bude sloužit jindřichohradecký probošt Mgr. Ivo Prokop, začne v 18 hodin. Kostel bude dále veřejnosti zpřístupněn každou srpnovou neděli, vždy od 13 do 16 hodin.

Kostel sv. Jakuba

Původní kostel na návrší na západním okraji Jindřichova Hradce nechali vystavět páni z Hradce před rokem 1516. Po létech chátrání jej nechal mezi léty 1855 a 1860 znovu, v novogotickém slohu postavit hrabě Karel Evžen Černín a proměnil jej v rodovou hrobku. Po roce 1945 se kostelu věnovala menší pozornost, byl vykraden a ostatky členů černínského rodu byly několikráte znesvěceny. Na nutné, různě závažné opravy vnitřního zařízení kostela bohužel nezbývají prostředky. Spolek pro obnovu památek na Jindřichohradecku se snaží pořádáním kulturních akcí a finančních sbírek toto krásné a historicky významné duchovní místo obnovit.

Více informací o akci zde - http://www.zamek-jindrichuvhradec.cz/cs/akce/74424-mse-v-kostele-sv-jakuba-jindrichuv-hradec

Zdroj: Město Jindřichův Hradec.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum