Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVarování před vstupem na led

4. března 2018 - zdroj Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje

Policisté důrazně varují občany před vstupem na zamrzlé vodní plochy!

V sobotu 3. března po 15:00 hodině přijali policisté několik oznámení o prolomení ledu na Orlické přehradě. Do vody spadly 3 osoby, které na Orlické přehradě bruslily. Na místo okamžitě vyjely všechny složky IZS včetně letecké záchranné služby. Díky výborné spolupráci a rychlému zákroku se dvě osoby, pod kterými se led prolomil v místě pod zámkem Orlík, podařilo z vody vytáhnout. Skončily v rukou záchranářů a byly převezeny do nemocnice. Třetí bruslař, který se propadl do vody nedaleko Žďákovského mostu v lokalitě Na Pískách takové štěstí bohužel neměl. Zmizel pod ledem a přes veškerou snahu přítomných složek IZS se jej nepodařilo zachránit.

Na místo posléze vyrazili také policejní potapěči Zásahové jednotky KŘP JčK, kteří ve spolupráci s potapěči Hasičského záchranného sboru pátrali po ztraceném bruslaři. Pracovali do večerních hodin, tělo se však nepodařilo najít. Pátrací akce tak byla přerušena a bude pokračovat dnes.

Pátrání po utonulém bruslaři, foto policie ČR

Policisté z obvodního oddělení Zvíkovské Podhradí zjistili, že zmizelým bruslařem by měl být pravděpodobně muž (38 let) z Kolínska, který vyrazil na přehradní nádrž Orlík na brusle a nevrátil se domů.

V souvislosti s touto tragédií policisté důrazně varují občany, aby v těchto dnech, kdy roste teplota vzduchu, nevstupovali na zamrzlé vodní plochy. Led není již dostatečně pevný a dochází k jeho rychlému odtávání. Není vyloučené, že by se podobná tragedie mohla opakovat. Zvažte proto, zda na nebezpečný led vstoupíte Vy nebo Vaše děti!

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum