Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZOO JIHLAVA: Krajská finanční dotace

8. srpna 2021

ZOO JIHLAVA: Krajská finanční dotace

Půl milionu od kraje pomůže jihlavské ZOO. V africkém Matongu letos opraví rákosové střechy.

Na návrh krajské rady bude v září Zastupitelstvo Kraje Vysočina schvalovat dotaci ve výši půl milionu korun pro ZOO Jihlava. Kraj Vysočina tak naplní znění memoranda, které se zřizovatelem ZOO, statutárním městem Jihlava, podepsal v roce 2015. „Krajskou dotaci využije ZOO Jihlava na provedení výměny rákosové krytiny na objektu v Africké vesnici Matongo. Ta slouží od roku 2004 jako krytý prostor nejen pro zvířata, ale i pro návštěvníky. Rekonstrukce zastřešení začala už v roce 2018 nad ubikacemi pro lemury a plameňáky, následovaly drobné úpravy nad dalšími přístřešky. Letos je naplánována výměna krytiny nad objektem školy, kterou ZOO plánuje využít i pro noční expozici pro drobné madagaskarské savce,“ popsal záměr, s jehož financováním pomůže kraj, radní pro oblast kultury a památkové péče Roman Fabeš. Opravy ZOO stihne ještě během podzimu.

Expozice Matongo

Memorandum o vzájemné spolupráci uzavřel Kraj Vysočina se Statutárním městem Jihlava v roce 2015. Dokument deklaruje vzájemnou podporu obou institucí směrem k významným kulturním a turistickým organizacím. Kraj Vysočina podporuje ZOO Jihlava, město Jihlava spolupracuje na realizaci rozvojových aktivit krajského Horáckého divadla Jihlava. V obou případech jde o pozitivní signál směrem k veřejnosti, návštěvníkům i hostům. Kraj Vysočina už v minulosti pomohl jihlavské ZOO například s vybudováním zcela nového výběhu pro kriticky ohrožená prasata visajánská, s výstavbou voliér pro dravce nebo s postavením nových cykloboxů u hlavní pokladny zahrady. Město Jihlava recipročně pro Horácké divadlo pomohlo v minulosti realizovat např. výměnu zobrazovací techniky, peníze pomohly propagaci a marketingu divadla a letos Jihlava pomůže s úhradou nákladů spojených s technickým vybavením nově zřizované letní scény a nákladů akce „Švejktour“.

Za Kraj Vysočina je naplňování prodlouženého memoranda známkou ideální spolupráce municipalit na úrovni podpory turistických atraktivit.

Zdroj: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum