Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistV Nemocnici Jihlava opravují srdce kuchyně

2. března 2021

V Nemocnici Jihlava opravují srdce kuchyně

Zázemí pro kuchaře prochází v těchto dnech v jihlavské nemocnici zásadní proměnou. Dostává nový kabát. Opravy by měly skončit zhruba za rok. Kuchaři budou nově nejen schopni vařit více jídel, ale nabídnou i větší komfort ve výběru.

V Nemocnici Jihlava opravují srdce kuchyně

Práce na generální opravě stravovacího provozu Nemocnice Jihlava začaly v prosinci roku 2019. Zázemí kuchyně podle provozně technického náměstka Alexandra Filipa dosluhovalo už několik let: „Oprava byla nutná. Díky rekonstrukci se nejenom zvýší možný počet připravených jídel ze zhruba 1 500 na téměř 2 000, ale především kuchaři dostanou nové gastro vybavení. Změna bude patrná i pro strávníky, které čeká větší komfort výběru jídla.“

V Nemocnici Jihlava opravují srdce kuchyně

Aktuálně prochází opravami samotné srdce kuchyně, tedy místo, kde se jídlo přímo připravuje. „V nadsázce říkáme, že teď se vaří v kuchyni pro panenky,“ říká Alexander Filip. Právě v těchto dnech se musí vařit na malém provizorním prostoru a ten hlavní se opravuje. Covid přišel kuchyni asi jako jedinému místu vhod. „Běžně vaříme průměrně kolem 1 600 jídel, teď jsme na polovině. Vzhledem k podmínkám, ve kterých se vaří, jsme rádi, že počet jídel takto klesl,“ dodává Alexander Filip.

Opravy stravovacího provozu Nemocnice Jihlava by měly skončit zhruba za rok a vyjdou na 293 milionů korun bez DPH. Z toho 80 miliónů připadne na pořízení kompletně nových gastrotechnologií. Opravy financuje ze svého rozpočtu zřizovatel nemocnice – Kraj Vysočina.

Zdroj: Krajský úřad Vysočina a Nemocncie Jihlava.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum