Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZOO JIHLAVA: Počet návštěvníků v létě

2. září 2021

ZOO JIHLAVA: Počet návštěvníků v létě

Zoo Jihlava má rekordní počet prázdninových návštěvníků.

Během prázdninových měsíců července a srpna zamířilo do Zoo Jihlava rekordní množství lidí. Od poloviny dubna do konce srpna letošního roku prošlo branami Zoo Jihlava necelých 280.000 návštěvníků.

Kvůli pandemii Covidu 19 a následným hygienickým opatřením mohli přijít první návštěvníci do zoologické zahrady v Jihlavě teprve 12. dubna 2021. Od tohoto data, do konce srpna zoo navštívilo 276.873 lidí. Nejnavštěvovanějšími měsíci jsou již tradičně červenec s 93.569 lidmi a srpen se 77.992 lidmi. Zároveň jde o nejvyšší měsíční návštěvnost v celé historii zoo i přes přijatá hygienická opatření a drobná omezení. Mimořádně silný byl také letošní červen s více než 48.000 lidmi.

Levhart cejlonský (Panthera pardus kotiya), foto Simona Kubičková

Takto vysoká návštěvnost byla pravděpodobně díky několika faktorům. Jednak díky příjemnému počasí, které lidi spíše lákalo na výlety. Také kvůli tomu, že lidem chybělo vyžití po všech omezeních, lockdownech a uzávěrách. A velká část lidí dala pravděpodobně přednost dovolené, nebo alespoň výletům v tuzemsku oproti zahraničnímu cestování.

Srpnem ale letní sezona v Zoo Jihlava opravdu nekončí. Otevírací doba je v září stejná jako v létě. To znamená, že do zoo se návštěvníci dostanou do 18. hodin a poté mohou v zoo setrvat ještě klidně další hodinu až dvě. S kratšími dny to pak všem přináší možnost vidět některá zajímavá noční a soumračná zvířata v akci. Až do konce září mimo pondělky navíc stále pokračují i oblíbené letové ukázky dravců a sov.

Zoo je navíc plná mláďat z jara a léta. Tím nejnápadnějším přírůstkem je bezesporu samice tapíra jihoamerického (Tapirus terrestris), která zdárně roste a v teplých dnech je stále k vidění ve velkém travnatém výběhu jihoamerických zvířat. V Jihlavě navíc chováme celou rodinu tapírů. Kromě mláděte zde najdeme dvě dospělé samice a samce.

Tapír jihoamerický (Tapirus terrestris), foto Martin Maláč

Velkým lákadlem jsou také koťata vzácných levhartů cejlonských (Panthera pardus kotiya). Tento druh velké kočkovité šelmy se podařilo v Zoo Jihlava rozmnožit po dlouhých dvanácti letech. Malí levharti, o kterých víme, že jde o samce a samici, zdárně prospívají a rostou a co nevidět budou doprovázet svoji matku i do venkovního výběhu, kde teprve začnou být mimořádně atraktivní.

Z dalších mláďat jsou u nás k vidění dvojčata vari červených (Varecia rubra). Jde o větší druh lemurů, který se v Jihlavě podařilo rozmnožit po delší přestávce. Z května přibylo mládě ke dvěma březnovým mláďatům lemurů kata (Lemur catta) a v půlce června přišla na svět i trojčata karakalů (Caracal caracal). Pěkně živo je i ve výběhu plameňáků růžových (Phoenicopterus roseus), kterým se letos vylíhlo v průběhu května a června deset mláďat.

Zdroj: Zoo Jihlava.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum