Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistZOO JIHLAVA: Letní mláďata

31. července 2021

ZOO JIHLAVA: Letní mláďata

Návštěvníci jihlavské zoo se mohou těšit na zajímavá mláďata, která se zde v průběhu jara a začátku léta narodila, či vylíhla. Největším a nejnápadnějším přírůstkem je tapír jihoamerický, dalšími narozenými zvířaty jsou karakali, nebo několik druhů lemurů. Početně nejvíce mláďat je však k nalezení mezi plazy na tropickém pavilonu.

V sobotu 24. července se v brzkých ranních hodinách narodilo mládě tapíra jihoamerického (Tapirus terrestris). Jeho rodiči jsou samice Vanesa narozená v naší zoo v roce 2002 a samec Venoušek, narozený v roce 2003 v Zoo Norimberk. Společnost mláděti ve výběhu dělá ještě jeho babička, matka Vanesy, samice Šarlota, narozená v roce 1995 v Zoo Wroclav.

Jak posléze chovatelé zjistili pozorováním mláděte, jde o samici a zdá se být v pořádku. Dokonce se hned druhý den přišlo podívat i na komentované krmení za doprovodu svojí mámy. Jde už o osmé narozené mládě v Zoo Jihlava a doufáme, že bude i osmým úspěšným odchovem tapíra v naší zoo.

Z dalších mláďat se v Zoo Jihlava narodila dvojčata vari červeným. Jde o větší druh lemurů, které se navíc v Jihlavě podařilo rozmnožit po delší přestávce. V květnu se ke dvěma březnovým mláďatům narodil ještě třetí lemur kata. V půlce června pak přišla na svět i trojčata karakalů. Pěkně živo je i ve výběhu plameňáků růžových, kterým se letos vylíhlo v průběhu května a června deset mláďat.

Nejvíce druhů i kusů mláďat však nalezneme mezi drobnými zvířaty, jakými jsou v naší zoo zejména plazi. V zázemí tropického pavilonu se to tak hemží ještěrkami pavími i mnoha vzácnějšími druhy ještěrů. Těmi jsou třeba scinkové šalomounští, scinkové tanimbarští a vzácný varan modrý, kterého naši chovatelé rozmnožili v Jihlavě vůbec poprvé.

Zdroj: Zoo Johlava, foto Simona Kubičková.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum