Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJIHLAVA: Pomoc mladým

7. června 2022

JIHLAVA: Pomoc mladým

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Erko Jihlava nabízí pomoc mladým lidem z Jihlavy.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ERKO (dále jen NZDM), při Oblastní charitě Jihlava, je sociální služba, která pomáhá dětem a mládeži ve věku od 6 do 26 let, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci. Přijít do Erka může každý mladý člověk, který potřebuje s něčím pomoci. Není to tedy jen volnočasový klub, který nabízí možnost se pobavit, něco si zahrát, ale jedná se o službu, která usiluje o pozitivní změnu životního způsobu dětí a mládeže.

FOTO: Preventivní program Erko

„Poskytujeme uživatelům odbornou pomoc, podporu a předcházíme tak jejich sociálnímu vyloučení,“ přibližuje činnost nízkoprahové zařízení, Irena Miklóšová, DiS., zástupce vedoucí zařízení. NZDM Erko Jihlava poskytuje uživatelům služby poradenství, zprostředkovává další návazné služby a případně nabízí i doprovod na úřady, instituce či další služby. „Pomáháme uživatelům při přípravě do školy a podporujeme je v dalším vzdělávání,“ dodává pracovnice Erka Agáta Svobodová.

Na Erku probíhají pravidelné preventivní programy na různá témata, která jsou cíleně volena podle situace a potřeb místních uživatelů. Jako prostředek k lepšímu navázání kontaktu jsou nabízeny uživatelům volnočasové aktivity, především sportovní, taneční, výtvarné. Zajímavostí a takovou chloubou Erka je pořádání tradiční taneční soutěže Amen Khelas – všichni tančí, která se po dvouleté pauze uskuteční 13. 10. v 15.00 v DKO Jihlava. Vstup je pro veřejnost zdarma.

FOTO: Tanec Erko

O tom, jak to na Erku vypadá a co se tam děje, se můžete dozvědět i z nového videa o jihlavském nízkoprahu na Žižkově ulici.

Kde nás najdeš?

Žižkova 108, Jihlava, 586 01, Kontakt: Telefon: 734 435 156, email: erko@jihlava.charita.cz.

Zdroj: Oblastní charita Jihlava.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum