Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistLajdáctví nebo něco co oči nevidí?

5. března 2024

CHARITA JIHLAVA: Lajdáctví nebo něco co oči nevidí?

Téma školy je do určité doby nedílnou součástí našeho života a je bez diskuze důležité pro naši budoucnost. Vzdělání nás formuje a připravuje na samotný život. Ať už každý má jiné priority, základní vzdělání je povinné. Co když se ale na cestě vyskytnou nějaké překážky, které nám samotné vzdělání komplikují?

Přinášíme příběh našeho klienta, který se z jednou takovou komplikací potýkal.

„Přijde mi, že tě v poslední době něco trápí, je tomu tak?“

„Je to pro mě těžký, ale odešel od nás táta, který mě a moje sourozence celou dobu vychovával. Máma je z toho špatná. Navíc teď nemůže chodit do práce, protože se musí starat o moje mladší sourozence. Jak se furt stresuje a brečí, vůbec na mě nemá čas, když za ní přijdu. Mě to celý taky štve, chci ale už přijít jednou domů ze školy, mít pohodu a tu tam nemám.“

„Vnímám, že nemáš klid.“

„U nás je to všechno teď naruby. Sourozenci mi třeba pořád běhají do pokoje a nemám chvíli klid. Ani teď nemám čas na to se učit přes den no, dlouho do noci přemýšlím a pak se mi ráno nechce vstávat. Už několikrát jsem nešel do školy, a tak mám už absence. Mamce už svoje problémy říkat nechci. Nechci ji otravovat. Spolužáci mi už začali i říkat, že jsem „lajdák“. Nikdo to nechápe a neví, co se u nás děje. Čím dál tím víc se mi nechce do školy chodit. Teď jsi vlastně první člověk, kterému to říkám.“

Děti často slýchávají, jak je škola pro život důležitá: „Uč se, jinak z tebe nic nebude,“ nebo „Do školy chodit musíš!“ Ale co když to někdy není možné? Děti se dostávají do různých situací (odchod rodiče od rodiny, neklid v rodině, hlídání sourozenců, posměšky spolužáků atd.), které brání v tom, aby šly do školy, nebo se jim nechodí do školy snadno. Právě na tyto situace reaguje naše zařízení, NZDM Erko Jihlava. Společně s námi mohou hledat cestu, jak z této situace ven i učitelé, rodiče, blízký dítěte, kamarádi, a to právě doporučením na naši službu. Věříme, že společnými silami dokážeme nejen pochopit děti v této jejich nelehké situaci, ale zároveň jim pomoci.

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Erko Jihlava je sociální služba, která pomáhá dětem a mladým lidem ve věku od 6 do 26 let s řešením jejich nepříznivé sociální situace. Sídlí na Žižkově ulici 108 v Jihlavě. Provozní doba zařízení je na klubu od pondělí do čtvrtka od 12 do 17hodin a v pátek od 12 do 16hodin a v terénu jsou pracovníci k dispozici v úterý, čtvrtek od 13 do 17 hodin a pátek od 14 do 16hod. Více informací o službě se dozvíte na našich webových stránkách Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Erko Jihlava (charita.cz) a sociálních sítích Facebook a Instagram.

Zdroj: Charita Jihlava - Tým NZDM Erko Jihlava.

Zdroj: Město .

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum