Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistVysokorychlostní trať v Jihlavě

6. června 2023

JIHLAVA: Vysokorychlostní trať v Jihlavě

Správa železnic představí plány na vysokorychlostní trať v Jihlavě.

Zajímá vás podoba vysokorychlostní trati v Jihlavě a na Vysočině? V pátek 9. června 2023 se můžete potkat se zástupci Správy železnic a do města také dorazí mobilní informační stánek VRTmobil.

Infostánek bude pro veřejnost k dispozici ráno od 9 do 11 hodin u hlavního nádraží v Jihlavě a následně od 14 do 16 hodin na Masarykově náměstí. Přiblíží zájemcům veškeré informace týkající se přípravy vysokorychlostní trati nejen v okolí Jihlavy.

Setkání s veřejností se koná v pátek 9. června 2023 od 16 do 18 hodin v Gotickém sále v hlavní budově jihlavské radnice na Masarykově náměstí 97/1. Setkání se zúčastní také ministr dopravy Martin Kupka, primátor města Jihlavy Petr Ryška a hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Setkání je připravováno pod záštitou primátora města Jihlavy Petra Ryšky.

Zástupci Správy železnic seznámí veřejnost s prezentací, ve které podrobně představí přínosy vysokorychlostní železnice pro Jihlavu a region Vysočiny, průběh přípravy a celý projekt. „Hlavním cílem setkání je poskytnout občanům dostatek informací o vysokorychlostní trati, a to hlavně u úseků, které povedou přes Vysočinu. Vše uvidí na názorných mapových podkladech, například kudy budoucí trasa povede a jak bude vypadat. Prezentace také objasní vlivy projektu na město a okolí,“ uvedl Jan Charvát ze Správy železnic s tím, že v Jihlavě je v plánu stavba nového terminálu VRT v Pávově, vlaky by však měly zároveň zajíždět i do centra města na Centrální dopravní terminál (CDT).

"Ve druhé polovině setkání dostane veřejnost prostor pro své dotazy, podněty a názory, aby všichni získali potřebné informace," doplnil Jan Charvát.

Rámcový program:

9:00 – 11:00

Mobilní infostánek VRTmobil u hlavního nádraží v Jihlavě

14:00 – 16:00

Mobilní infostánek VRTmobil na Masarykově náměstí

16:00 - 18:00

Prezentace, kde zástupci Správy železnic představí VRT a detaily projektu, za účasti primátora Jihlavy Petra Ryšky, hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka a ministra dopravy ČR Martina Kupky. Následovat bude diskuse.

Zdroj: Město Jihalava.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum