Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistOpravy domů poškozených sprejery

9. října 2023

JIHLAVA: Opravy domů poškozených sprejery

Město zdvojnásobilo dotaci na opravy domů poškozených sprejery.

Opravu vnějších povrchů nemovitostí v městské památkové rezervaci město nově podpoří 400 Kč/m², v ostatních částech města pak 200 Kč/m².

Dotační program je určen především na obnovu vnějších povrchů nemovitostí poškozených sperejery, jako jsou fasády, dveře, vrata nebo zídky. Oproti původním 200 Kč/m² je nyní možné na opravu v městské památkové rezervaci získat 400 Kč/m², v ostatních částech města pak oproti původním 100 Kč/m² lze nově získat 200 Kč/m². Změnu schválili zastupitelé na svém zářijovém zasedání.

Dále lze v rámci stejného dotačního titulu podpořit také vznik či obměnu nových výkladců provozoven, a to včetně souvisejících prvků, jako jsou dveřnice či vitríny. Podpora nových výkladců může dosáhnout až 50 tis. Kč, případně 50 % všech skutečně vynaložených nákladů.

Dotace bude poskytnuta vlastníkovi nemovitosti nebo tomu, kdo příslušnou opravu či úpravu domu po dohodě s vlastníkem provede. Změna bude účinná od 1. října 2023, žádost o dotaci se podává na předepsaném tiskopisu, který společně s dalšími důležitými informacemi můžete najít ZDE:

https://jihlava.cz/mechanismus-pridelovani-dotaci-pro-opravy-ci-upravy-domu/d-154501/p1=103724

Zdroj: Město Jihlava.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum