Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistParkování ve městě

20. července 2023

JIHLAVA: Parkování ve městě

Opoziční zastupitel Radek Hošek vyzval primátora k okamžitému řešení situace s parkováním v Jihlavě.

 Třída Legionářů

K řešení nezvládnuté parkovací koncepce vyzval otevřeným dopisem jihlavského primátora Ryšku opoziční lídr Radek Hošek. Upozornil v něm jak na arogantní komunikaci některých úředníků směrem k obyvatelům města Jihlavy, tak na nevyslyšené žádosti obyvatel dotčených ulic.

Třída Legionářů

„Zavedení parkovací koncepce, která plně leží na bedrech pana radního Bekeho a pana koordinátora Pitucha, se zásadně organizačně nepodařilo. A to nejen v komunikaci s veřejností, ale i v koordinaci jako takové. K nové parkovací koncepci občanům dodnes z odboru dopravy chodí protichůdné informace,“ jmenoval Hošek důvody, proč se rozhodl vedení města oslovit.

Třída Legionářů

„Místo řešení problémů nepovedené parkovací koncepce se navíc městský koordinátor dopravy Pituch dopouští urážek obyvatel našeho města jak v soukromé komunikaci, tak veřejně na sociálních sítích. Je naprosto nepřípustné, aby se takto choval úředník magistrátu vrchovatě placený z daní těch, které uráží! Udivuje mě, že to pana primátora nechává chladným,“ pokračuje Radek Hošek.

Otevřený dopis

V otevřeném dopisu se také zastal obyvatel třídy Legionářů, kteří svůj požadavek na změnu parkování v předchozích týdnech neúspěšně řešili se zástupci magistrátu. „Obyvatelé třídy Legionářů požadují, aby mohli parkovat po obou stranách jejich ulice. Zatímco na jedné straně jako rezidenti stát mohou, na té druhé, která je určena pro návštěvníky města a která je neustále prázdná, nesmí. Odpoledne proto musí hledat parkovací místo mimo svou ulici,“ popisuje Hošek. Místní požadují, aby současné návštěvnické parkování fungovalo i nadále, pouze s možností parkování také pro rezidenty.

„Zarážející je, že když se obyvatelé se svým požadavkem ozvali, jedinou reakcí z radnice byla pouze arogance a opovržení, přitom je to požadavek naprosto logický. Zaplatili si ne zrovna nejlevnější parkovací oprávnění a očekávají za to od města protislužbu. Chápu, že je neustále prázdná parkovací místa, kam ale jako rezidenti zaparkovat nemohou, rozčilují. Ať odpovědné osoby z magistrátu konečně zvednou zadky ze židlí a jdou se na místo podívat, vyřešit se tenhle problém dá v řádu několika dnů,“ doplnil opoziční lídr.

Současný stav dopravy v Jihlavě pak Hošek označuje za tragický. „Nikdo nerozporuje, že je dopravu a parkování v Jihlavě potřeba řešit, ale celkově se dá současný způsob řešení dopravy v Jihlavě včetně nekoordinovaných uzavírek nebo například otočení jednosměrek, ve kterém mají dodnes řidiči zmatky, označit za absolutní tragédii a selhání odpovědných osob. Na tom se shodnou jak občané, tak zástupci opozice i řada členů koalice. Věřím, že náš tlak konečně motivuje vedení města začít s tím něco dělat,“ uzavírá.

Zdroj: STAN Kraj Vysočina.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum