Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistDopravní omezení

16. června 2023

JIHLAVA: Dopravní omezení

Vedení města představí veřejnosti blížící se dopravní omezení.

Setkání vedení města s veřejností k plánovaným dopravním omezením v centru Jihlavy se uskuteční v pondělí 19. června v 18 hodin v zasedací místnosti zastupitelstva v přízemí radnice na Masarykově náměstí.

Linky MHD čeká v létě kvůli opravám v centru Jihlavy velká výluka.

Vedení města naplánovalo další setkání s veřejností k dopravě. Tentokrát k blížícím se letním uzavírkám a omezení v centru. Například v ulici Dvořákova bude firma od úterý 4. do pondělí 10. července opravovat části vodovodu. „Hned na to ve stejný den, tedy 10. července, naváže rekonstrukce propadu v ulici Znojemská za křižovatkou u Cityparku. Oprava si vyžádá úplnou uzavírku Znojemské ulice mezi Hradební a Havířskou ulicí. Masarykovo náměstí a centrum města budou dostupné ze severu po Křížové ulici,“ upozornil primátor Petr Ryška.

Linky MHD tak čeká velká výluka. Dopravní podnik k ní aktuálně připravuje informace, které zavčas cestující najdou na webových stránkách nebo na facebooku Doprava v Jihlavě.

Od pátku 21. do pondělí 24. července bude kvůli výměně šoupěte na větvení hlavních vodovodů omezen provoz na křižovatce u Zverimexu. Na to pak 24. července naváže na stejné křižovatce oprava semaforu. „Provoz i chodce budou v místě řídit přenosné semafory. Odbočit vlevo z Hradební do Žižkovy ulice bude moci pouze MHD,“ doplnil primátor.

Dopravní omezení na křižovatce u Zverimexu během července a srpna sníží její kapacitu. Pro zkrácení zdržení v hlavních směrech a zachování dostupnosti pěší zóny pro dopravní obsluhu bude změněna jednosměrnost Benešovy ulice. Ta bude přístupná právě z křižovatky u Zverimexu, a to z Hradební a ze Žižkovy ulice. Změna jednosměrnosti Benešovy ulice také sníží neoprávněný průjezd řidičů skrz pěší zónu během omezení a uzavírek.

Setkání vedení města s veřejností k plánovaným dopravním omezením v centru je naplánováno na pondělí 19. června od 18 hodin v zasedací místnosti zastupitelstva v přízemí radnice na Masarykově náměstí.

Zdroj: Město Jihlava.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum