Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistCeny nájmů

23. března 2023

JIHLAVA: Ceny nájmů

Jihlava upravuje ceny nájmů. Nájemné u zahrad a zázemí k domu a rovněž u pozemků pod garážemi bude v Jihlavě o něco vyšší.

Doposud pronajímá město Jihlava pozemky u zahrad a zázemí k domu za částku ve výši 5 Kč na jeden metr čtvereční ročně a za pozemky pod garážemi účtuje částku ve výši 35 Kč za metr čtvereční a rok. Na základě celorepublikového cenového průzkumu se ukázalo, že ostatní města pronajímají pozemky za vyšší částky. Rada města Jihlavy proto rozhodla o úpravě cen.

Od prvního července se ceny nájmů zvýší. U zahrad a zázemí k domu z 5 Kč na 10 Kč za 1 m² a rok. U pozemků pod garážemi z 35 Kč na 100 Kč za 1 m² a rok.

Na pozemky k zahrádkářským a rekreačním účelům eviduje magistrát 356 aktivních smluv, kde celkové nájemné v roce 2022 činilo 440.000 Kč. Pozemky pod garážemi si od města momentálně pronajímá 917 majitelů, přičemž nájemné v roce 2022 činilo celkem 630.000 Kč.

V souvislosti s uvedenou změnou se budou ke všem uzavřeným nájemním smlouvám, kterých se změna týká, uzavírat s nájemci nové smluvní dodatky.

Zdroj: Město Jihlava.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum