Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJIHLAVA: Otevřená sportoviště

4. května 2022

JIHLAVA: Otevřená sportoviště

Jihlava otevřela veřejná sportoviště.

Nově si může veřejnost zasportovat na horním hřišti u Základní školy Seifertova. Plocha je vhodná pro volejbal, fotbal nebo basketbal.

FOTO: Hřiště u ZŠ Seifertova

V Jihlavě se po zimě otevřela veřejná sportoviště. Nově může veřejnost využít horní hřiště u Základní školy Seifertova. K zapůjčení je míč na kopanou, basketbal a volejbal. Ve všedních dnech je hřiště otevřeno do 17 do 21 hodin, o víkendech a o svátcích od 10 do 21 hodin. Výjimkou je 12. – 13. hodina, kdy je hřiště uzavřeno kvůli pauze na oběd. Hřiště má vlastního správce a na pořádek pomáhá dohlížet i městská policie.

Letos se veřejnosti po zimě znovu otevřelo také hřiště u Základní školy Kollárova, kde je možné zahrát si fotbal, basketbal nebo ping pong.

Veškeré podrobnosti o otevírací době a možném pronájmu všech školních hřišť v Jihlavě najdete ZDE:

https://jihlava.cz/skolni-sportovni-zarizeni/os-44189/p1=144185

FOTO: Dětské hřiště v lesoparku Heulos

Aktuálně je v krajském městě cca 40 ploch vhodných pro sportování pod širým nebem. Na výběr je nejen lokalita, ale také povrch hřiště. Ať už tartan, písek, umělá tráva nebo asfalt. Jejich seznam a podrobnosti o nich najdete ZDE:

https://jihlava.cz/sportoviste/ms-143279/p1=143279

Kdo si chce například zaposilovat a zacvičit na čerstvém vzduchu, může navštívit areál Čekého mlýna nebo hřiště v lesoparku Heulos. Pro míčové hry je pak ideální Park nad tunelem, kde si na písku lze zahrát volejbal nebo badminton.

V době letních prázdnin navíc budou veřejnosti volně otevřena také některá školní hřiště. „Těší mě, že se nám daří otevírat školské sportovní areály i pro širší veřejnost a tím doplňovat stávající nabídku sportovních zařízení, do kterých město vynakládalo v minulých letech na údržbu a opravy menší finanční prostředky, než by bylo potřeba. Jsou to přitom místa, která slouží nejen organizovanému sportu, ale i volnočasovým aktivitám. V letošním roce se zaměříme například na opravu atletické dráhy i umělé trávy v areálu Na stoupách, podporu rozšíření baseballového hřiště a přípravu projektové dokumentace k rekonstrukci van plaveckého bazénu E. Rošického,“ doplnil náměstek pro oblast sportu a rozvoje města Petr Ryška.

V Jihlavě není zapomenuto ani na nejmenší. V krajském městě je pro ně vytvořeno celkem 80 hřišť. Jejich výčet najdete ZDE:

https://jihlava.cz/detska-hriste/os-43449/p1=145506

Dětská hřiště jsou součástí i místních částí – Helenína, Hruškových Dvorů, Sasova nebo Starých Hor.

Zdroj: Město Jihlava.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum