Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJIHLAVA: Opravy ulic 7-22

10. července 2022

JIHLAVA: Opravy ulic

Ulice Bratří Čapků a Seifertova se dočkají opravy. Vedení Jihlavy se podařilo vybrat firmu na opravu dvou frekventovaných ulic. S rekonstrukcí se začne v červenci.

V Jihlavě se chystá oprava dalších dvou frekventovaných ulic. Ještě o prázdninách se začne s rekonstrukcí částí ulic Bratří Čapků - od ulice Seifertova po ulici Žižkova a od ulice Seifertova po ulici Telečská. V obou úsecích opraví dělníci starou kanalizaci a vodovod. Kromě rekonstrukce stávajícího systému je v plánu i vybudování nové dešťové kanalizace.

Součástí rozsáhlých prací budou také opravy stávající komunikace. „Současné žulové kostky tam pracovníci specializované firmy nahradí asfaltem a původní dlažba chodníků bude vyměněna za betonovou,“ uvedl náměstek primátorky Petr Ryška.

FOTO: Ulice Bratří Čapků

Úsek od ulice Seifertova po Žižkovu opraví zhotovitel Kraje Vysočina. Vedení města nechá zrekonstruovat část od ulice Seifertova po ulici Telečská.

Komplexní oprava čeká také ulici Seifertova. Stejně jako v ulici Bratří Čapků je i tam v plánu rekonstrukce kanalizace a vodovodu. „Nedílnou součástí je i výstavba nové komunikace s asfaltovým povrchem, parkovací pás z žulových kostek a chodníky z betonové dlažby,“ doplnil Petr Ryška.

Kompletně nové bude i veřejné osvětlení, které nahradí současné nevyhovující. Nová svítidla nainstalují pracovníci specializované firmy v ulici Seifertova na trakční stožáry, v ulici Bratří Čapků osadí klasické sloupy veřejného osvětlení.

Náklady na rekonstrukci obou ulic jsou vyčísleny na 59 milionů korun bez DPH. Hotovo by mělo být v polovině příštího roku.

Zdroj: Město Jihlava.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum