Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJihovýchodní obchvat

2. prosince 2022

JIHLAVA: Jihovýchodní obchvat

Začala historicky největší krajská investiční akce. Stroje vyjedou na stavbu jihovýchodního obchvatu Jihlavy.

1. prosince 2022 v 8:00 hodin byla oficiálně zahájena stavba jihovýchodního obchvatu města Jihlavy – části JIH. Tento díl trasy spojující výpadovky na Třebíč a Znojmo měří 2,5 kilometru. „Během dvou let stavby bude na trase vybudováno šest mostů a dvě kruhové křižovatky, které umožní bezpečný a plynulý nájezd na novou komunikaci.

Po dokončení celé trasy obchvatu na něj bude převedena většina tranzitu a v budoucnu by měl sloužit i pro plánovanou přepravu nadrozměrných komponent pro stavbu dalšího bloku Jaderné elektrárny Dukovany,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. První část obchvatu označená JIH přijde na 575 miliónů korun. Investorem je Kraj Vysočina, který na spolufinancování může využít už schválenou evropskou dotaci ve výši 307 miliónů korun.

Aktuálně mají na obchvatu Jihlavy nejvíce práce zeměměřiči, kteří hned po předání staveniště jasně definují vedení nové trasy. Následovat budou dlouhé týdny zemních prací, v jarním období i přeložky vedení vysokého napětí. Od jejich dokončení se budou odvíjet další stavební práce.

Stavba části obchvatu JIH má být zprovozněna na podzim roku 2024.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum