Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistJIHLAVA: Sdílená kola 400 výpůjček

3. května 2022

JIHLAVA: Sdílená kola 400 výpůjček

Přes čtyři stovky výpůjček za jediný den. Zájem o sdílená kola předčil očekávání.

Za první měsíc provozu mají sdílená kola v Jihlavě přes sedm a půl tisíce výpůjček. Dubnová statistika překonala všechna očekávání města i provozovatele.

Sdílená kola v Jihlavě se mezi lidmi těší velké oblibě. Vypovídá o tom počet výpůjček. Od 1. do 30. dubna jich bylo 7 589. Každé z jihlavských kol se tak během dubna projelo průměrně téměř sedmdesátkrát. „Kola firma pravidelně servisuje. Nemuseli jsme řešit žádné ztracené nebo záměrně poškozené kolo,“ podotkl radní pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal.

Počet registrovaných uživatelů je ke konci dubna 3 446, z toho aktivních je 2 033. Rekord zatím drží žena, paní nebo slečna Amalie, která si za duben půjčila sdílené kolo 103 krát. Nejvíce lidé na sdílených kolech jezdili ve středu 27. dubna, kdy byla kola na cestě 440 krát.

V Jihlavě je aktuálně 112 sdílených kol na asi padesáti stanovištích. Nejvyužívanějším bylo v dubnu místo u gymnázia. „Evidujeme tam 415 výpůjček a 409 vrácení,“ upřesnil Jaroslav Vymazal. Dalšími velmi vytíženými stanovišti jsou obě místa na Masarykově náměstí, na Náměstí Svobody, u nemocnice nebo u autobusového nádraží.

"Zájem o kola v Jihlavě je tak velký, že na některých frekventovaných stanovištích mohou v určitý čas chybět a v Jihlavě by se uplatnilo i víc než 112 kol," uvedl Dan Rambousek z provozovatelské firmy Nextbike. Podle jeho přepočtu Jihlavané provozem sdílených kol ušetřili za duben 1,33 tun oxidu uhličitého.

Největší zájem je o krátké jízdy zdarma. Z každých sto výpůjček je devadesát bezplatných do 15 minut, dalších devět do 45 minut.

Zdroj: Město Jihlava.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum