Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHRAD KÁMEN: Oprava

24. března 2022

HRAD KÁMEN: Oprava

Historický hrad Kámen opraví Kraj Vysočina za evropské dotace.

Vysočina opraví expozice svého hradu Kámen za dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. „Odhadované náklady na všechny naplánované akce jsou přibližně 131 milionů korun, dotace by mohly pokrýt až 85 procent nákladů,“ informovala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.

Na všechny práce má kraj připravené projekty, podle Hajnové by mohla být příslušná dotační výzva vyhlášená do poloviny roku a na podzim by se měl kraj dozvědět, zda s žádostí o peníze uspěl. "Počkáme, jak budeme úspěšní. Předpokládáme, že budeme dobře připraveni a dotaci získáme. Pokud bychom museli expozice modernizovat bez příspěvku IROP, tak předpokládám, že by se muselo etapizovat. Se zapojením pouze vlastních zdrojů není reálné zvládnou všechny plánované opravy naráz," upozornila Hana Hajnová. S podporou dotací by podle ní mohly být naplánované práce hotové zhruba rok od zahájení.

Hrad Kámen

Během letošního roku dokončí Kraj Vysočina několikaletou generální opravu hradní kaple Panny Marie Bolestné. Přepracovávána je projektová dokumentace nového návštěvnického centra. Do projektu budou nově zapracovány i archeologické nálezy, které mají být ústředním tématem centra.

Pro návštěvníky se hrad po zimní přestávce otevře poprvé už o tomto víkendu, a to za zlevněné jednotné padesátikorunové vstupné.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum