Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistKoupání v Lomu

11. července 2023

HORNÍ CEREKEV: Lom - Vhodná voda

Voda v Lomu Horní Cerekev je opět vhodná ke koupání.

Po dvou týdnech, kdy bylo poprvé krajskými hygieniky v Lomu Horní Cerekev zjištěno bakteriální znečištění, se voda opět vrací do normálu. Možný zdroj bakteriálního znečištění hygienici bohužel neodhalili.

„Od prvního zjištění bakteriálního znečištění v Lomu Horní Cerekev jsme situaci bedlivě sledovali a prováděli pravidelný odběr vzorků vody ve zkrácených intervalech. Teprve minulý týden se kvalita vody opět zlepšila. Po vyhodnocení mikrobiologických ukazatelů byl zjištěn nález bakterie - intestinální enterokoky. Současné hodnoty již nepřekročily hygienické limity a na základě výsledků byla jakost vody ke koupání klasifikována jako dobrá. Koupací plochu Lom Horní Cerekev tedy můžeme zařadit do zelené kategorie voda vhodná ke koupání,“ popisuje aktuální situaci Milan Brychta, ředitel Odboru hygieny obecné a komunální.

Průhlednost vody se vrátila nad tři metry. „Místním šetřením ve spolupráci s obcí Horní Cerekev se bohužel nepodařilo zjistit možný zdroj znečištění vody,“ doplnil Brychta.

V oranžové kategorii stále zůstává rybník Kachlička, kde je neustále naměřeno zvýšené množství chlorofylu-a a zjištěn výskyt sinic. Po koupání hygienici doporučují se osprchovat. Ve všech ostatních koupacích plochách na Vysočině je kvalita vody dobrá.

Průběžné výsledky monitoringu koupacích vod v Kraji Vysočina nadále sledujte na webových stránkách KHSV. Zjišťování kvality koupací vody se provádí dle stanoveného harmonogramu minimálně každých 14 dní. V případě zjištění zhoršení kvality se odběr vzorků vody provádí častěji.

Zdroj: Město Jihlava.5. července 2023

HORNÍ CEREKEV: Koupání v Lomu

Koupání v Lomu Horní Cerekev krajští hygienici stále nedoporučují.

Voda v Lomu Horní Cerekev stále obsahuje zvýšené množství bakteriálního znečistění. Krajští hygienici ve spolupráci s obcí zjišťují možný zdroj.

Kontrolní odběr krajských hygieniků prokázal, že znečištění vody v Lomu Horní Cerekev stále trvá. Koupací plocha je proto i nadále zařazena do červené kategorie „voda nevhodná ke koupání“. „Obsahuje množství bakterií intestinálních enterokoků a Escherichia coli nad doporučené hodnoty, které mohou způsobit zdravotní problémy,“ vysvětlil Milan Brychta, ředitel Odboru hygieny obecné a komunální Krajské hygienické stanice kraje Vysočina (KHSV).

KHSV v této vodě koupání nedoporučuje zejména citlivým jedincům. Příčinu možného znečištění krajští hygienici šetří ve spolupráci s obcí Horní Cerekev.

Průběžné výsledky monitoringu koupacích vod v Kraji Vysočina jsou umístěny na webových stránkách KHSV. Zjišťování kvality koupací vody se provádí dle stanoveného harmonogramu minimálně každých 14 dní. V případě zjištění zhoršení kvality se odběr vzorků vody provádí častěji.

Zdroj: Město Jihlava.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum