Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHAVLÍČKŮV BROD: Úspěch studentů

10. července 2022

HAVLÍČKŮV BROD: Úspěch studentů

Úspěch studentů z Havlíčkova Brodu v mezinárodní soutěži Digitální inovace a virtuální zážitky.

Filip Netolický a Michal Krásný, dnes již absolventi Střední průmyslové školy stavební akademika Bechyně Havlíčkův Brod, zaujali svou prací „Krajská knihovna metodou BIM“ a přiváží cenné druhé místo z mezinárodní studentské soutěže zaměřené na digitalizaci a virtuální realitu. Čtyřčlenná odborná porota ocenila především využitelnost v praxi a vysokou odbornou úroveň této práce.

Finále mezinárodní středoškolské soutěže vyhlašované Evropským regionem Dunaj-Vltava proběhlo 23. 6. 2022 v hornorakouském Linci v rámci odborné konference Digitální inovace a virtuální zážitky. Kromě oceněných absolventů z Havlíčkova Brodu se do pětičlenného finále probojovali také dnes již absolventi žďárské průmyslovky Jan Pošík a Adam Kupský s projektem „Elektrická driftovací tříkolka“.

„Filipovi a Michalovi gratuluji ke skvělému umístění, které je dalším oceněním jejich práce. Oběma studentským týmům a jejich učitelům, kteří mají na úspěchu svých žáků výrazný podíl, pak děkuji za reprezentaci Kraje Vysočina v této prestižní soutěži, do které se zapojily týmy z České republiky a Rakouska,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně pro oblast regionálního rozvoje.

Kromě vyvrcholení mezinárodní studentské soutěže přinesla konference také řadu příkladů možného využití rozšířené a virtuální reality v praxi. „Využití virtuální reality, kterým lze zpestřit výuku a pomoci snadněji pochopit prezentovaná témata, se dnes stává díky nižší pořizovací ceně vybavení a široké nabídce již zpracovaných modulů pro školy jednodušší. Pro úsporu času a nákladů začíná být virtuální realita stále častěji využívána také v rámci firemního vzdělávání nebo poskytování zákaznických servisních služeb,“ shrnuje Hana Hajnová.

Konference proběhla v rámci realizace projektů „Zvyšování kvalifikace v oblasti Průmysl 4.0“, „Kvalifikace Průmysl 4.0 v Evropském regionu Dunaj-Vltava“ a „VReduNET“ s podporou programu Interreg V-A Rakousko-Česká republika.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum