Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHAVLÍČKŮV BROD: Kulinářská soutěž Trophée Mille

12. listopadu 2021

HAVLÍČKŮV BROD: Kulinářská soutěž Trophée Mille

Vítězem prestižní kulinářské soutěže Trophée Mille Česká republika jsou Věra a Martin z Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod.

Dvouchodové menu připravené z vepřové pečeně, bramborových škubánků, kadeřavé kapusty, piva, dýně a rakytníku zabodovalo u národní poroty kulinářské soutěže Trophée Mille ČR, která se konala začátkem listopadu v Jihlavě. Autory vítězné kombinace jsou Věra Schusterová a Martin Havlíček z Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod. Postupují do mezinárodního kola Trophée Mille International v Remeši, které je naplánováno na jaro příštího roku a účastní se ho pouze 15 vybraných týmů ze všech světadílů.

Veřejné vaření osmi týmů českého finále organizoval Kraj Vysočina ve spolupráci se školou OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava. Na přípravu soutěžního menu složeného ze slaného i sladkého pokrmu měly dvoučlenné týmy dvě hodiny a dvacet minut a jejich povinností bylo využít povinné suroviny od regionálních výrobců z Kraje Vysočina: bio vepřovou pečeni, kysanou smetanu, tmavý ležák a 100% rakytníkovou šťávu. Kombinace vůní, které doprovázely soustředěnou přípravu jídel, dávaly tušit, že se před porotu dostanou zajímavé kulinářské variace. Porotu nakonec nejvíce zaujal připravený recept dvojice Věra Schustrová a Martin Havlíček:

Slaný chod: Vepřová roláda s fáší a uzenými ořechy, masová kroketa, kadeřavá kapusta, pěna z morkových kostí, škubánky, glace.

Sladký chod: Carachoux, dýně, rakytník, krupičná kaše.

  • Vítěz soutěže: OA a HŠ Havlíčkův Brod – Věra Schusterová a Martin Havlíček
  • 2. místo: OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava – Eliška Horká a František Cakl
  • 3. místo: Labská SOŠ a SOU Pardubice – Tereza Formánková a Miloslav Koze
  • Zvláštní cena poroty za slaný chod – OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava
  • Zvláštní cena poroty za sladký chod – SŠ gastronomická Adolpha Kolpinga Žďár nad Sázavou – Eliška Havlíková a Tomáš Petera
  • Zvláštní cena poroty za týmovou spolupráci – Labská SOŠ a SOU Pardubice

V porotě zasedli uznávaní šéfkuchaři nejlepších českých restaurací – Jan Horký, Ondřej Slanina, Pavel Mareš, Tomáš Popp a členka české cukrářské elity Helena Fléglová. Supervizi nad sobotním národním kolem soutěže celou dobu držel sám michelinský kuchař Philippe Mille z Francie. Stejně jako před dvěma lety, kdy Vysočina pořádala první národní kolo, byly nejlepší týmy oceněny originálními skleněnými plastikami z dílny Valner Glass Přibyslav.

Poděkování patří hlavnímu partnerovi soutěže společnosti NET4GAS.

Více fotografií ze soutěže ZDE:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=krajvysocina&set=a.4588442877938112

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum