Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistTříkrálové kasičky brodské Charity ukrývaly téměř 1 milion

9. února 2020

HAVLÍČKOBRODSKO, HUMPOLECKO: Tříkrálové kasičky brodské Charity ukrývaly téměř 1 milion korun, sbírka tím ale nekončí

Tříkrálové kasičky, do kterých mohli lidé na Havlíčkobrodsku a Humpolecku přispívat do 24. ledna, ukrývaly přesně 981 892 korun. Tříkrálová sbírka tím ale nekončí, online koleda, která zatím brodské Charitě vynesla více než 140 tisíc korun, pokračuje až do 30. dubna.

Do průběhu letošní sbírky zasáhla epidemie nemoci covid-19 a v souvislosti s ní přijatá opatření. „Minulý rok vyšlo do ulic na 1 400 dobrovolníků převlečených za Kašpara, Melichara a Baltazara. Letos bohužel koleda ulicemi nezněla, stejně tak jsme nemohli pořádat tradiční doprovodné akce, jako jsou živé betlémy nebo koncerty,“ popisuje situaci ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Simona Tomanová. Poprvé v historii se koleda přesunula do online prostředí, mnohým ale kontakt s koledníky chyběl. „Lidé se na koledníčky těší, často si s nimi zazpívají koledu, někteří pro ně mají dokonce připravené sladkosti. Ten zážitek bohužel online koleda nenahradí,“ svěřuje jedna z pomocných koordinátorek sbírky Lenka Hložková. Novinkou byly také statické kasičky umístěné především na úřadech, v obchodech nebo kostelech, do kterých mohli lidé v průběhu ledna přispět v bezmála 70 obcích a městech po celém regionu havlíčkobrodské Charity. Některé obce, které se v předchozích letech sbírky aktivně účastnily, se ale letos nezapojily. „Ve většině případů nebyla v obci možnost umístit kasičku, protože obchod nebo jiné veřejné místo tam zcela chybí. Dalším důvodem byly obavy plynoucí z aktuální situace ohledně koronaviru,“ vysvětluje koordinátorka Tříkrálové sbírky v regionu Oblastní charity Havlíčkův Brod Pavlína Nováková. Nakonec brodská Charita zapečetila a rozmístila celkem 222 kasiček. „Je to sice o více než polovinu méně, než v předchozím roce, nicméně vzhledem k aktuální situaci je to stále krásné číslo,“ uvádí Pavlína Nováková a jedním dechem děkuje všem koordinátorům za pomoc s realizací sbírky. „Bez ochotných lidí, kteří ve svém volném čase pomáhají se sbírkou, by se nepodařilo tak krásného výsledku docílit. Za to jim patří velké poděkování, stejně jako těm, kdo umožnili ve svých prostorech kasičky umístit,“ poděkovala Pavlína Nováková.

Tříkrálové kasičky brodské Charity ukrývaly téměř 1 milion

Každá koruna pomáhá

V Havlíčkově Brodě vložili lidé do pokladniček téměř 65 tisíc korun, v Humpolci přispěli přes 37 tisíc, v Přibyslavi dokonce více než 120 tisíc, ve Světlé nad Sázavou skoro 46 tisíc a v Nížkově krásných 40 809 korun. V Krucemburku, Ledči nad Sázavou, Ždírci nad Doubravou, Chotěboři a Vojnově Městci přispěli štědří dárci na pomoc potřebným podobnými částkami přesahujícími 30 tisíc korun. Vysoké částky darovali lidé také do pokladniček v Polné, Velké Losenici, Sázavě nebo Havlíčkově Borové. „Letošní výtěžek sbírky je sice nižší než v předchozích letech, ale pro nás je i malý příspěvek velkým darem. Proto si pomoci a projevu solidarity s potřebnými nesmírně vážíme, obzvláště v této nelehké době,“ poděkovala Simona Tomanová. Celých 65 % využije brodská Charita na podporu a pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným. „Výtěžek poputuje mimo jiné na nákup devítimístného svozového auta pro imobilní klienty Centra sociálních služeb Petrklíč v Ledči nad Sázavou, na vytvoření a udržení pracovních míst v humpoleckém Středisku charitní pomoci nebo na dofinancování mzdových a provozních nákladů Domácí hospicové péče,“ vyjmenovává Simona Tomanová. Další prostředky půjdou na projekty Diecézní katolické charity Hradec Králové, pomoc potřebným v zahraničí a celostátní projekty. Podrobné výsledky i záměry sbírky najdete na www.hb.charita.cz.

Na tříkrálovém webu se stále koleduje

Tříkrálová sbírka ale nekončí, třem králům stále můžete otevřít své online dveře. „Do této chvíle nám lidé prostřednictvím online kasičky darovali celkem 143 693 Kč. Nejde ale o konečný výsledek, na www.trikralovasbirka.cz lze přispívat až do 30. dubna,“ vysvětluje Pavlína Nováková s tím, že brodskou Charitu můžete do konce dubna podpořit také zasláním finančního daru na účet: 66008822/0800, VS: 77705004.

DĚKUJEME všem dárcům, že i v této složité době myslí na druhé a mají chuť pomáhat, úřadům, obchodům, lékárnám, farnostem a dalším institucím za možnost umístění kasiček a charitním pracovníkům, dobrovolníkům a všem, kdo se na sbírce podíleli, za jejich čas a energii, které do letošní netradiční sbírky vložili.

Zdroj: Oblastní charita Havlíčkův Brod - www.hb.charita.cz

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum