Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHAVLÍČKŮV BROD: Středisko rané péče hledá posily

2. dubna 2021

HAVLÍČKŮV BROD: Středisko rané péče hledá posily

Středisko rané péče pomáhá handicapovaným dětem i v této době, teď navíc hledá posily

Za rodinami s handicapovanými dětmi vyjíždí pracovníci Střediska rané péče i nyní. Pokud není osobní kontakt možný, komunikují s nimi nově také online. Rodiny situací trpí a čekají na rozvolnění. Některé aktivity, které podporují léčbu dítěte, totiž kvůli opatřením nemohou absolvovat. Teď navíc Středisko hledá posily, které by tým doplnily.

Irena Salaquardová při online rozhovoru s rodinou

„S rodinami si v této době voláme častěji než obvykle, situace je pro ně velmi složitá. Děti potřebují dělat i jiné aktivity než pouze ty, které lze provozovat doma, potřebují do kolektivu,“ popisuje vedoucí Střediska rané péče Irena Salaquardová. Novinkou, která vznikla v reakci na současnou situaci, jsou online rozhovory. „Pokud se rodina bojí nebo je v karanténě, tak s nimi komunikujeme online. Prostřednictvím videohovoru můžeme sledovat, jak rodina s dítětem pracuje a zda jsou viditelné nějaké pokroky,“ uvádí Irena Salaquardová.

Středisko potřebuje posílit tým, současné kapacity nestačí

Kvalifikovaný tým odborníků poskytuje komplexní péči celkem šedesáti pěti rodinám téměř po celé Vysočině. „Za klienty vyrážíme do Havlíčkova Brodu, Chotěboře, Světlé nad Sázavou, Jihlavy, Pelhřimova, Humpolce, Pacova a Žďáru nad Sázavou,“ vyjmenovává Irena Salaquardová s tím, že v uvedeném regionu jde o jediné zařízení tohoto typu. Vzhledem k velkému množství klientů hledá Středisko rané péče posily. „Aktuálně potřebujeme doplnit tým o sociálního pracovníka nebo speciálního pedagoga, kterému nevadí trávit značnou část pracovní doby za volantem,“ upřesňuje mluvčí havlíčkobrodské Charity Lubica Pleskačová s tím, že podrobné informace o nabízené pozici zájemci najdou na www.hb.charita.cz.

Zdroj: Oblastní charita Havlíčkův Brod.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum