Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPracovníci Rané péče jsou při péči o syna oporou

21. dubna 2021

HAVLÍČKŮV BROD: Pracovníci Rané péče jsou mi při péči o syna oporou, svěřuje maminka z Havlíčkobrodska

U syna paní Jany lékaři po narození diagnostikovali vzácnou vrozenou vadu centrálního nervového systému. Díky profesionální pomoci a psychické podpoře ze strany pracovníků Střediska Rané péče se ale rodině daří situaci zvládat.

Ilustrační foto, Oblastní charita Havlíčkův Brod

„Hned na první schůzce nám paní doktorka srozumitelně vysvětlila synovu diagnózu a popsala, jak bude spolupráce s ní a jejími kolegy probíhat. Také mi poradila, jak s dvouměsíčním synkem pracovat,“ popisuje první setkání ve Středisku rané péče havlíčkobrodské Charity maminka Jana. „Syn paní Jany se potýká se septooptickou dysplazií, což je onemocnění, při kterém, kromě jiných problémů, dotyčný nemá žádné prostorové vidění a ostře vidí jen na vzdálenost asi dvaceti centimetrů,“ vysvětluje vedoucí Střediska rané péče Irena Salaquardová. Kromě informací dostala rodina také příručky s říkankami a hrami a další pomůcky. „Díky Rané péči víme, jak syna stimulovat. Skládáme kostičky, rozvíjíme jemnou a hrubou motoriku. Kdyby nebylo koronaviru, tak bychom mohli i na různé terapie, třeba ke koním,“ uvádí Jana s tím, že pro její rodinu jsou pracovníci střediska velkou oporou. „Paní doktorka má skvělý přístup nejen k synovi, ale i ke mně. Umí mě povzbudit a motivovat,“ svěřuje maminka Jana.

Dětí s podobným osudem, o které se pracovníci Střediska rané péče starají, jsou desítky. „Aktuálně pomáháme celkem šedesáti rodinám. S některými kvůli současné situaci komunikujeme online, ale za většinou vyjíždíme i nadále téměř po celé Vysočině,“ uvádí Irena Salaquardová s tím, že vzhledem k velkému množství klientů hledá do svého týmu posily. Více informací na www.hb.charita.cz.

Jméno maminky bylo z důvodu zachování anonymity pozměněno.

Zdroj: Oblastní charita Havlíčkův Brod.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum